ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пон Сеп 24, 2018 10:39 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Сутрешен ритъм
Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2012 1:10 pm 
Модератор
Аватар

Това е превод на сутрешния ритъм на Никол, публикуван в нейния блог на сайта magiconion. Ако решите, мога да сложа и снимките.

Никол бе любезна да сподели дневния ритъм в семейството си с нас.

Добро утро, скъпа Земя!
В стаята на момичетата има „променяща се” картина - тя се сменя синхронно с настъпване на нощта и изгряване на слънцето в началото на деня.

Добро утро, скъпа Земя!
Добро утро, скъпо Слънце!
Добро утро, скъпи цветя
и феи, добро утро на всички!
Добро утро, скъпи зверове
и птици по дървото!
Добро утро на теб!
Добро утро на мен!
- нашият сутрешен стих (от валдорфската традиция)

Днес аз имам намерение да споделя нашия сутрешен ритъм. Разбира се, той е малко по-различен от този през учебната година, може би през септември ще споделя и него с вас.

Нашият ден започва някъде между 6,30 - 8,30 часа според това дали колко добре момичетата са спали предната нощ или от неща, като лая на кучето в ранната сутрин (благодаря, Нара!)

Момичетата са изгладнели веднага след като техните малки очи се отворят сутрин. Без значение колко усилено се опитвам, аз просто не мога да им дам храна достатъчно бързо, за да ги нахраня. Това води до дандания, съперничество и истинска раздразнителност. Това за съжаление са го наследили от мен. Аз ставам твърде раздразнителен и свадлив човек, когато съм гладна. Аз ставам просто стара, не е забавно да си наоколо (може би затова диета и „аз” не са съвместими понятия), особено сега с моята диета без млечни продукти или соева диета, изглежда така, сякаш винаги съм гладна!

За да реша този проблем, аз съм създала малък кът за храна за тях при събуждането им. Той се състои от водните им чаши (тяхното шише за вода е пълно и ги чака в хладилника), нашето домашно мюсли и някакъв вид плодове за закуска (на снимката по-горе това са неподсладен бананов чипс). Това е просто достатъчно, за да ги задържи, докато сервирам закуската на масата.

След като имат по нещо в стомасите си, те се подготвят за деня си, докато аз приготвям закуската. Те отиват в стаята си, за да се облекат. Те обличат „лентяйските” дрехи, когато просто се мотаем вкъщи (което през лятото са повечето дни). Нашите „лентяйски” дрехи са дрехи, в които момичетата могат да бъдат „просто деца” и които те могат да цапат и боядисват, както намерят за добре, просто защото никога не излизат с тях извън дома. Ние ги поставяме на ниските рафтове в техния гардероб, за да ги достигат лесно, докато бельото им е в чекмеджетата по-долу. Както можете да видите, ние наскоро направихме тяхното облекло по-просто, което беше едно разумно предложение от мен. С. (съкращение от името на едното детенце) се преоблича обикновено по пет пъти на ден, а аз си загубвам ума в постоянно пране (и с това готвене!) Но с опростяването на облеклото настъпи друго време.
След като се облекат и обуят пантофите си, те прибират пижамите си на техните нощни закачалки. Те са точно до леглата им и се поставени там специално за техните пижами (по този начин всички те са готови за нощния ритъм).

След това отиват до банята, за да си измият зъбите и да си срешат косите. Аз помагам на С., докато К. обича да прилага различни прически на собствената си коса. Тя искаше да бъде като Емили от „Емили и Дейзи”, която се събужда, облича се и реши косата си сама всяка сутрин.

Обикновено, докато те вършат всичко това, закуската вече е готова или е почти готова. С толкова много сезонни плодове в момента те предпочитат за закуска кисело мляко и плодове. Въпреки че, както можете да видите от снимката, това е повече плодове, отколкото йогурт. Те ми помагат да наредя тяхната малка маса (сутрин ние се забавляваме, седейки на нея или на терасата), след това сервират храната, запалваме нашата свещ и пеем молитвата си.

След като са приключили с храненето, момичетата прибират чиниите си, докато аз почиствам и подготвям тяхната масичка за заниманията, които сме избрали за деня (рисуване, ателие и т.н.) Това е времето и на любимата на бебе Л. първа дрямка за деня. То ще спи на мен в „кенгуруто” или ще го оставя на спалнята, особено ако заниманието ни е по-ангажиращо.

Това са основните точки на нашия сутрешен ритъм. Надявам се да го намирате за смислен.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]