ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Съб Апр 21, 2018 10:57 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Юни 29, 2013 7:08 pm 
Аватар

Нямаше ли да чакаме Зазоряването? #`y`3` Те с Фрънгов са в един отбор на високомерието, парвенющината, догматизма, тиранията, празнословието и "католищината"! Фрънгов се очертава като откровен гестаповец! Зорка е прикрита такава, но той е чист фашист!

Знаете ли случаят от миналата седмица с Фрънгов? Авторът на биографичната книга за Щайнер, която излезе преди месец в превод от Бонтушарова, имал лекция в София, по време на която решил да цитира няколко извадки от лекциите за Първи клас с идеята, че те могат да се разпространяват и пред по-широка публика, а не да бъдат пазени само за "посветени". При което, Пепи, Фрънгов нацупен станал (нали е май четец на измисления 1 клас) и най-демонстративно напуснал залата. При което обаче на лектора не му мигнало окото и попитал: - Какъв е този апаратчик!? `k@2` `k@2` `k@2` Представяте ли си какво шоу е било? Швейцарецът, чиято книга за Щайнер на мен ми хареса, не знаел, че това е новият председател на АО!.....

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 30, 2013 6:21 am 
Аватар

голямо шоу трябва да е било )*_

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 30, 2013 12:57 pm 
Аватар

Tова е едно тъжно шоу, Пепи! Това е "шоуто" по закриването на сегашното АО - не само в България, но и въобще - което в последните десетилетия се изроди в съвсем обикновено светско дружество за раздумки, водено от такива като Франгов. По света е същото!

Наблюдавай внимателно! На теб се пада честта да отсъдиш какво става! Ти каза, че вероятно някъде по света имало някакви групи, които се занимават сериозно с антропософия (какво означава това обаче и ти не знаеш, ако си честна ) и нещо правели с нея...или от нея!

Такова нещо Пепи НЯМА и не може да има!!! Защо ли? Защото за да има истинска таква група или групи, зад тях трябва да има един Дух Себе! Такава група трябва да изхожда от силите на посвещението, което дава шанса на човека да се свърже със Силите на Светия Дух и Неговия Дух Себе! Без посвещение в духовния свят не може да има дълготраен антропософски или какъвто и да било друг духовен проект! Зад него или трябва да стои духовния свят чрез посвещението или подобно нещо се изражда неизбежно в обикновен човешки сбор от многознайковци - всеки теглещ в посоката на своето (не)знание и (не)способности!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 30, 2013 3:26 pm 
Аватар

Как не ви е срам така да злословите за този исполин на българската антропософия! `k@2` Понякога и аз свеждам засрамено глава, като видя колко съм недостойна дори името му да произнеса...и се разкайвам... `S`4` `k@2`
Поне фактите не виждате ли?!
Човекът стана председател на АОБ в такива трудни времена за цяла България, за цялата А., за цялото човечество! ~q~
Съгласи се..., не отказа, не се свря като мишок у дома си по домашни пантофи... Напротив - пътува, ходи, участва, придумва евро-антропо-исполини да дойдат тук барем малко ни просветлят... /развява се и се изживява исполинът!/ `sw`1`
Събра 25-те евро-председатели /антропо-комисари/ в тия трудни и бедни времена, но за този вожд няма пречки, концерт на българския дух им изнесе, да, пред Духа материята мълчи! `k@2`
Конференция след конференция организира, лекция след лекция представя... пък... вие /ние/ му се смеете... Ами какво лошо има да е "апаратчик", ами ако не е, как ще води Титаник напред, нали някой има нужда да работи в апаратната и да ръководи бе /?$% !!!

Да му ръкопляскаме, да свалим просташките си капи долу и на колене пред тоя титан дето води Титаника... -%D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 30, 2013 6:29 pm 
Аватар

Пепи е над нещата. Нещата трябва да сведат коляно пред нея а не обратното. Тя е малко като цялата съфременна антропософия, която се държи като вечна и непобедима! Горката! Напомпана неблагоразумно от Рудолф Щайнер вече обаче въздухът не й стига. Не знам как ще издържи до Шестата епоха? Това все пак са около 1000-2000 години без въздух.........и без крака! `d_` Само глава !

Ето как точно изглежда съфременната непобедима антропософия на следния клип. С нея се бие кинк Артур (аз). За тия, дето не знаят английски, накрая след боя черният антропософски рицар казва разгневен привиква отдалечаващия се Артур с думите: - Ще ти отхапя краката! `k@2`

http://www.youtube.com/watch?v=zKhEw7nD9C4

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Юли 01, 2013 12:19 pm 
Аватар

Каквото и дълбокомислено нещо да кажа като липсата на посвещение днес, потъва в нищото без отзвук! Черна дупка се оказа това АО! Каквот му вкараш, изчезва безследно и за още чака - да го налапа. Ненаситно на сън и божествени цитати като Ариман - бездънния, самодоволен търбух!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Юли 01, 2013 12:39 pm 
Аватар

Недей да се "страдаш" по АОБ... Не виждаш ли, че точно последните няколко дни ги "посвещаваха" в ранг - антропо-лечители... Как очакваш да ти отговорят?! Те са сега в медитативна фаза и ощееее... дълго ще са! `9l~

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Юли 01, 2013 12:46 pm 
Аватар

Ето го отговорът:

Aз мога да бия главно, в духовен смисъл! Пълно е с кратуни за бой по-специално тези, които успяха да оризилят една цяла антропософия!!! Удивително е как смогнаха да я докарат до едно нищо, до едно посмешище, на което никой дори не обръща внимание!!!! Красивата и скромна антропософия, водеща началото си от древните Мистерии е докарана до състоянието на безпомощност - ето това направиха от нея активистите на АО! Символ на това е нейният днешен председател Франгов! Ако нещо друго е станало, а не това, което казвам, нека бъда поправен. Не чакам отговор от екзекуторите- водачите като Зорка! Чакането на някакви бъдещи герои активисти, които да оправят нещата, както се надява Пепи, е илюзорно!

Вече ме заболяха ръцете, затова смятам да ги оставя да се развиват по кратунски както си искат. Боят също си има граници. Не може по друг начин. Сега ще ги оставя да си дочупят сами главите, в които и без това няма нищо вече. Нима това не е станало ясно? Само с Пепи поддържам спортна форма и Зорището, което се е скрило в миша дупка, където му е мястото. `w2`~

Така каквото мога, таквоз! Но ако сладкия Азис се съгласи да дойде и изнесе антропософски концерт (чакай да сложа една усмивка, че някои не ми разбират хумора `k@2` ), за което се надявам най-искрено, лекциите за изгорялото и нищо не струващо според Пепи бонгомилство, катърство (от катъри) и тем подобни магарешки истории, ще отпаднат най-благородно. `S`4`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юли 03, 2013 9:08 pm 
Аватар

Пепи, какво става? Какво казаха твоите антропософски консултанти? Не е ли време вече да се вземат мерки спрямо мен и моите еретически писания (както и спрямо цирковете, които разигравам във форума за тези, които имат чувство за хумор) и да бъда отлъчен от антропософската Църква по стар тертип? Чунки ми дреме. ..... `sw`1` Но все пак ако се спазят традициите на официалното християнство, а антропософията е езотеричната форма на официално християнство, би следвало да се вземат мерки спрямо мен. Не трябва да има размотаване и туй-унуй, а директно отлъчване, анатема........не знам си какво си още и накрая светски съд и т.н. да не казвам по-нататък какво беше. Вие си знаете диктаторите и многознайковците. Айде решавайте по-бързо , че нямам време. %<%

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... CTbLs&NR=1

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юли 07, 2013 8:17 pm 
Аватар

Аха! Ето и снимки да видите... Смехотворно беше като пуснаха портрети на Ита Вегман западните ни "другари", щото ние тука скачаме от дърво на дърво и ядем банани, и Ита Вегман ни сме я чули, ни сме я видели, и разбира се, имаше дълга лекция за историята на клиниката Ита Вегман, както също и нашироооко биографията на Ита Вегман...
Мисля, че това беше пълна загуба на време, след като живеем в 21 век, и тези неща могат да се прочетат от много места..., но някак антропософската гилдия днес звучи по-тежко, по-дълбоко, ако говори за предците си, що не, и това е начин - да съществуваш само и единствено чрез тях.

И лекторката попита: Според вас какви са причините за толкова много депресивни хора по света?
Бърз антропософски САМОДОВОЛЕН отговор от първи антропософски ред на една тьотка: Защото не познават духовния свят! *!2!* $2^

Бооожее, Боожеее, неспасяеми са! `9l~

https://picasaweb.google.com/1123725395 ... 075/NTQaVB

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]