ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Нед Яну 21, 2018 7:38 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2012 2:12 pm 
Аватар

Покана за Великденския празник

Заповядайте на 7 април (събота) в София в залата на Дома на учените при БАН (хотел на БАН, ул. Шипченски проход 50)

Програма:

11-12:30 – рисуване, евритмия, медитации – Вихра Калапишева и д-р Трайчо Франгов
13-14:30 – работен обяд на УС.
15-15:30 – Календар на душата – медитация – д-р Трайчо Франгов
15:30-16 – Моят жизнен път – представяне и четене на откъси – Христо Маринов
16-16:20 – евритмия – д-р Трайчо Франгов
16:20 – пауза, срещи
17-18 – лекция – Пътят през евангелията и търсенето на Христос – д-р Трайчо Франгов
18-18:30 – Срещи и разговори по темата.

Изображение
http://www.aobg.org

Последна промяна Pepi на Съб Мар 03, 2012 2:27 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2012 2:19 pm 
Аватар

Цитат:

И никой друг да не си помисля да обядва....ааа.... >?9^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2012 3:01 pm 
Аватар

Явно тази година е негова честта да изнесе празника на гърба си.... /?$%

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Мар 03, 2012 3:03 pm 
Аватар

Значи първия ден ще се отпразнува Великдена и на другия ден ще е събранието за избор на УС.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 1:30 pm 
Аватар

Aми аз отдавна съм го казал: От тук нататък ще е Франгов, Франгов, Франгов и пак Франгов до дупка! Делници, празници, семинари и всичко останало ще е запълнено предимно и почти само от Франгов!....... Франгов е Кармата на АО в бг след началото на неговия упадък през 21. век. Кармата на западането, чийто символ е той!

Така стана след като антрапасофският Елит ]S^} иззе инициативата на хората от обществото. Той ги превърна в едни обикновени зяпачи и слушатели! Поне да имаше какво да се слуша..........хаха......а сега и евритмия!..... <9!^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Мар 04, 2012 9:09 pm 
Аватар

Цитат:

Странно е това на Великден !

Какъв Великденски (Христов) Празник ще да е нещо, на което управляващите се хранят отделно от всички други ?!- ами, няма такъв празник.
Според мен, точно общите трапези ви липсват в АОБ (не съм виждала снимки на такива), те биха разгорили любовта между вас и общата ви връзка. Даже на общата трапеза би могло да има и обща тема, по която всеки без изключение, би имал думата, за да изрази спокойно мнението си (без да получава оценки от другите или възражения), а хранейки се заедно, единството ви би се постигнало лесно. Смея да кажа, че не познавам и не съм чувала за духовно общество, в което УС на голям духовен празник, се отцепва от всички останали и отива да обядва някъде си, докато другите се хранят така да се каже, в предверието.
Не бих присъствала на такъв "празник".
Има обаче и друга възможност по същото време, направете си една прекрасна трапеза всички останали, наредете храната, изпейте една молитва и общувайте истински ! <^.^> <^.>

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2012 7:56 pm 
Аватар

Иначе по написаното от Елена: Да, този специален обяд за елита на АО е много показателен! За съжаление вече от няколко години съществува подобно разграничение между една избрана група хора, всъщност самоизбрали се, и обикновените, редовите антропософи. Помежду им има една трета група-послушници на първите. Така се получи едно подобно на класовото разделение в АО, макар Р. Щайнер да е обърнал вниманието върху вредата от аристократичния принцип както в АО, така и въобще. Принципът е заложен на едно вътрешно послушание спрямо ръководителите, които всъщност са едни съвсем обикновени хора, даже при някои от тях, твърде обикновени спрямо случващото се в А среди. (Но също съм длъжен да кажа, че като цяло хората в АО нямат усещане за подобно разслоение или поне нямат нищо против. Тук-таме има някой по-наблюдателен, който вижда това, което другите не виждат. Така че външно няма проблем с това състояние на нещата. Всичко е мирно и тихо.)

Подобно нещо липсваше само допреди няколко години. Нищо подобно нямаше дори, а всички инициативи се правеха спонтанно от хората, макар и тогава да имаше личности с инициатива, но тя се получаваше естестено и беше ненатрапчива. Аз самият съм бил част от организацията в София, заедно със Светла Бисерова съм правел всичко, така че много добре знам какво беше. Аз заедно с други се грижех например за декорацията на залите, в които сме били, а тогава хора специално като Франгов и Ботушарова просто идваха като гости. Постепенно нещата се смениха и сега такива като последните двама се изживяват непрекъснато като домакини, а всички останали сме им гости, че дори и задължени трябва да им бъдем..... Тъжна работа! Аз за това и се махнах от тях, защото ме беше гнус. При последното си посещение в Стара Загора още преди 4-5 години публично казах: - От тук нататък ще се наслаждавате само на лекциите на Франгов и Димчев! Така и стана. Е, Димчев е изнесъл само 1-2, но пък Франгата е под пара навсякъде...

Нещата стигнаха дотам, че за по-важните инициативи бяха изпращани покани само за избрани хора, свързани с елита (който не е никакъв елит всъщност, пак да повторя да не си помисли някой, че става въпрос за нещо специално - не!) докато другите, 'обикновените' антропософи и особено мислещите и тези със собствено менение като Пепи, например, не им беше дадена възможност дори да подушат въздуха на специалните, духовните сбирки, на Елита с гости от чужбина. Зевс-Димчев уж се бил възпротивил срещу подобно разделение, но имайки предвид божествената му и неразбираема поради това, често двулична природа, това не доведе до нищо. Елитаризмът продължава да тресе с пълна сила АО и този специален обяд показва именно това. Но изглежда за тези хора това е нещо напълно нормално, защото те дори са го обявили в програмата си, сякаш простолюдието да знае, богоизбраните се събират, за да мислят за тях и техните духовни переспективи. Нещастници..... Мога да говоря дълго по този въпрос, но не искам да отегчавам никого.

С официализирането на АО постепенно се стигна до това състояние на нещата, което всъщност е една имитация на случващото се в Дорнах. Акабалиев е виновен най-вече, защото по негово време това стана. Игликчо е още повече виновен, защото той с връщането си от глупавата Америка вкочани с вижданията си Стара Загора! Сега там провинциализмът е гарантиран и вечен под ръководството на горните два селяндура. Дано поне направят един добър селски семинар в Средец това лято!

В София нещата с обсебването на АО от Фаранголов и Бутушчето се състоя успоредно с влошаването на физическото състояние на, ако мога така да я нарека, любимката на Михаил в София, а и в цяла България, г-жа Светла Бисерова. След като повече от 20 години беше сърцето и душата на А в София горните двама й иззеха всичките инициативи, но и тя не можеше да ги държи, защото вече нямаша сили. Двете неща явно са свързани и така трябва да бъдат, иначе Светла щеше да изпълва все още София и страната ни със светлия си и свободолюбив, задушевно-интелигентен дух. Но........не би! И ето го посредственият Франгов сега е всяка крачка, снобеещ, злобеещ, деспотеещ, празнословеещ - пълното отрицание на Светла. Обратната страна на монетата Франгов е Ботушарова. Не можем да се съмняваме, че изявата и на тези двама е позволена от Михаил, защото...............всяко създадено нещо на този свят, колкото и да е добро, трябва да умре....

Айде чао, че се увлякох пак.... D*-

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2012 9:18 pm 
Аватар

Изображение

Едва ли някой би могъл да опише ситуацията по-добре.

....и не е лошо по-често да се увличаш....

-%D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Мар 06, 2012 11:57 am 
Аватар

Любовта бавно си пробива път в света в малките групи от по двама-трима човека, свързани в искрено приятелство...един ден ще се получи с повече .
Ще чакаме в смирение и тласък от духовния свят, защото ясно е, сами не можем.
Е, някои от нас ще си останат да плуват в интелектуализираните води, дългите теории и планираните медитации, разяснявайки надълго и нашироко какво е духовността и вътрешният храм, какво е топлината......

Желая от все сърце на всички Радост, Щастие, Свобода, Чистота, Светлина ! &__^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Мар 07, 2012 8:15 pm 
Аватар

Нека пак да повторя едно нещо. Като цяло в АО няма съзнание за това, което описвам по-горе. Напротив, за хората като цяло там всичко си е в ред. В този смисъл лудият, злият съм по-скоро аз! Да, знам това. И все пак разделението на 'висш' кръг антропософи, взимащи 'важните' решения и даващите насоките за развитие (за какво и за къде, никой не знае??? и до ден днешен) и всички останали малки антропософчета (особено тези с само розовичките карти, които въобще не могат да се мерят с онези със Сините) е налице. Сякаш за Михаил горе е важно кой с каква карта е .....) Това е документирано нагледно и просто в горната покана, както и на други места!

Разцепление в АО също няма. Всичко си у ред. Е, позаспало е малко положението, но имайки предвид, че всички така или иначе спят (или мидитират...като миди) и винаги са си спяли и най-обичат да си спят оооооще от Щайнерово време, като някои на това му викат живот (което твърдение не е съвсем лишено от основание, нали?..), то всъщност всичко си е напълно нормално!!! Съвсем дори! Като дойде някой велик.....чуждестранен лектор се събуждат, след което пак заспиват. Сънуват успешни 'практически' инициативи, с които се успокояват и оправдават, сякаш те са Смисълът на антропософията! Да, ама, не!.... Горката моя, сладка антропософия, толкова години да се настрада да ги търпи тия тапанари, заспали отсякъде!

Дори по-спокойни и хармонични отношения в АО никога преди не е имало. Всички са задружни и единни, усмихнати и позитивни. Единни срещу заплахата, която неочаквано дойде от .......мен, и неколцината като мен. - Оо, има един пробуден! E@^^ Защо да не обявим за луд!?? $"D^

Така че на фона на бурното море, с неочаквани изблици и гейзери на истинска антропософия, каквито аз умея да предизвиквам, на Кораба на потъващата досегашна антропософия гледат да запазят пълно спокойствие и равновесие! Оркестърът свири валсове на Прокопиеф старши,а Веселина Комсомилската секретарка на ОА чете оди на Същия, но младши! Каква божествена приемственост!!... Никой нищо не разбира, но всички са спокойни и спазват благоприличие и антропософски обноски. Нищо, че пробойната на антропософския Кораб се разширява и освен вода, с каквато вече 20 години се пълнят антропософските глави (май не само тук, но и по цял свят?), на борда вече се качват вече и риби, някои от които хищни, и гледат да завлекат коя каквото може от добрите, стари антропософски истини, за да ги набутат в неумолимата и 'свята' практика, която естествено веднага ги схрусква като стафидки. (Прижолки, за съжаление няма - иначе Великата Практика най-много си пада по тях.) След малко последната е отново гладна и така кръгът, образуван от Драконът, който си е захапал опашката, се затваря напълно! Излаз сякаш няма.....

Позволявам си да си поискам един скромен паметник от страна бившите колеги антропософи на входа на антропософския храм в напълно Изгоряла Загора, или може и бюст като този, който в древна Гърция не един път са ми правили, но ще се задоволя и само с паметна плоча в краен случай в тези тежки времена на криза....! Защото, както знаете, скромността, а също и бездействието, винаги са били едни от най-отличителните ми качества, откак майка ми Алкмена ме запрати на този неблагодарен свят.... :)) На нея може да пише нещо от сорта: - "С благодарност на новият Херакъл, който макар и без ъкъл успя да обедини и да спои за вечни времена българската и световната антропософия. След което той я остави на мира! В смисъл, да почива в мир ....." Отдолу трябва да има списък на благодарстващите, който естествено трябва да почва с тези, в чиито гъзове съм забил най-много стрели. Т.е. хората от божественото ръководство, щот аз с дребни рибки не се занимавам!

И накрая, не се стърпявам да пусна един клип-поздрав за всички наранени и съответно сплотени от мен, качени на общия Съд, който плавайки няма начин да не доплава до бъдещето, което някои така силно очакват и сънуват:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]