ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Сря Юни 20, 2018 4:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Авг 01, 2013 2:28 pm 
Аватар

Напоследък все повече се замислям защо така ревностно отказвам нашия форум, който дори и да е на шепа хора, да не допуска никакво друго духовно направление тук, а да бъде само за Антрпософия - за обсъждане на антропософски идеи, за лични споделяния, за авторски изследвания, за нови преводи, но... само за Антропософия!

Даже изпитвам едни такива съвестни настроения, имам добри приятели в средите на Бялото братство, в йога-средите, сред последователи на Тангра... Скоро даже за кой ли пореден път ми напомника: Учението на Щайнер и учението на Дънов в БГ е нужно да са свържат и слеят... Ами няма и не трябва да има нито свързване, нито сливане! И това не е проблем на двете учения, а на съвременните носители на двете учения. За съжаление, ако две подобни учения се свържат в неподходящото време, по неподхосящия начин и са носени като лидери от неподходящи индивидуалности, това би създало услуга точно на силите, които искат реално да унищожат истинността им. Така мисля, така го чувствам и така го казвам. Има прекрасни хора в двете движения, има обаче и изключително ариманизирани личности пак там. За съжаление и двете течения са разкъсвани яко от съществата на Ариман и Луцифер - в Бялото братство на национално ниво, в Антропософското движение - на международно ниво /тук нашите са само пушекът безгласен!/. Така че, съм права - никаква сливания, никакви влияния, докато не се изчистят старите карми, а... това може да продължи и десетилетия и столетия!

Та... един приятел ми каза за нашия форум:" То там при вас май дъновизмът не е тачен!". Тъй излиза, че сякаш тук колим и бесим дъновисти. Не! Но не искам да се смесват двете енергии, горе казах защо, разбираемо е - да се запази едно пространство само в себе си за енергията само на Антропософията. Това тук, този форум наистина е живо същество, то диша, живее, страда и се радва като живо същество. Съответно можем много да го натоварим и объркаме ако вкараме разнопосочни енергии в него и го превърнем в един духовен миш-маш... Много обичам миш-маш, с много сирене! `9l~ Иначе търговско-месианските изяви на някои лидери на Бялото братство лично на мен никак не са ми по вкуса, отдавна се чудя, защо редовите членове мълчат там... Но какво ли се чудя! Явно мълчанието в такива случаи е най-ценено от общата маса.

Обаче имам прекрасни млади приятели, които четат и Щайнер и Дънов! С чисто сърце мога да кажа - те са ми истински братя в Духа и ги обичам с цялото си сърце! &__^

С една дума - към никой, нищо лично! Но нека да запазим здравото от гнилото, поне на този етап!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Авг 08, 2013 3:42 pm 
Аватар

Приятели,

Днес се понаучих на много неща в нашия форум..., с една дума щъках навсякъде като администратор, и най-важното оставих интуицията да ме води кое и как да сменя, освежа, разкрася... Дано не се шашнете, че почти всички аватари са променени! Думайте, ако нещо не е както трябва `9l~ Мерси на Пепи, че се намеси спешно в началото на моето пътешествие, докато се ориентирам.

Както виждате обособих съвсем нов раздел "Съвременни езотерични изследвания", това вече го има и като част от заглавието на нашия форум. Този двоен акцент, разбира се, не е случаен. Това е моята визия за смисъла и развитието на форума. Време е вече в България освен само да се повтаря "А и Б-то" на Антропософията последните 20-ет години, да се толерира и да се развива наистина Антропософското мислене, което се базира на Гьотеанистичния художествено-научен подход към света. Всеки, който чувства в себе си подобен импулс, развива го, има собствени разработки, и най-важното - СОБСТВЕНО МИСЛЕНЕ по отношение на света, пречупено през антропософския светоглед, е добре дошъл в този раздел със своите собствени открития и идеи. Не са визирани конкретни тематични области - светът е взеобхватен и толкова богат, че темите могат да бъдат безброй, и Антропософията да осветли нашият сетивно-материален свят по един наистина обогатяващ начин...

Желая успех на смелите! ^^^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Сеп 24, 2013 8:18 am 
Аватар

И аз искам да съм честна и прозрачна като Козирог!

Искам да ви споделя, че от началото на новата учебна година съм втори учител в едно софийско училище на около 20-25 дечица от втори клас. Това означава, че всеки ден тръгвам в 10ч. и се прибирам в 18ч. Работя това, което винаги съм искала - да бъда с деца. Хубавото е, че освен домашните, за които реално им помагам и обяснявам, имам възможност да развивам с тях часове по интереси - там съм свободна и мога да проявявам креативност.
Другото нещо, което ми се "случи", че всяка събота имам психологически консултации в едни частен медицински център.
И третото нещо е, че в един бебешки център родители искат цикъл от лекции за Валдорфската педагогика от началото на ноември.
В същия момент един път в месеца уча Хомеопатия - в събота и неделя, от които аз ходя само в неделя, заради контролното, защото е задължително, а другите лекции ги земам на запис.
Един път в месеца имам Медицински курс - събота и неделя - пак така ходя един ден заради изпит. Първият ми изпит е на 12.10. по Анатомия... и много му се кефя!
Един път в месеца сбираме групата Приятели на Антропософията - от обяд до вечерта в съботен ден.
Друго... да... имам деца, за които е нужно да сготвя, ставам всеки делничен ден в 5.45, за да направя тостери на синовете ми, да ги изпратя до края на улицата, защото още небето е звездно и да имам минутката да ги целуна...

Това е всъщност животът ми...и аз имам нужда от него. Остава ми в повечето случаи една неделя, или около 4 недели в месеца да съм "свободна"! Но моят ум всъщност никога не е свободен, винаги в него има идеи, планове, мисли... Не изоставям и страницата си във фейса, опитвам се да бъда ритмична. През октомври ще преведем с един приятел Пеперудата на английски - за списанието на инициативата Приятели на Европа - Злати мост, и за блога на един французин.

Може би съм доста уморена последните месеци, по-скоро сега ме хваща умората, защото реално върху мен падна цялата подготовка на Драгалевската среща поне половин година напред и всичко беше "празно" пред мен веднага след нея. Тогава се изсипаха всички тези възможности... и това не е случайно. Все едно е нужно да бъда залята със света и да се отделя по някакъв начин от самата себе си, такава каквато бях досега.

От друга страна този форум също претърпя своите житейски промени през лятото и беше необходимо да поема също отговорност и ангажимент към него. Успях да го задържа и да се науча на някои неща, да обновя подредбата му, облика му, насоката му. Благодаря на Козирог, че също удари рамо последните седмици след двумесечно мълчание. Сега съм спокойна.

Беше нужно да споделя всичко това с вас. Трудно ми е да поддържам на ниво общуването си тук с дълги постове и коментари. Затова ви моля за извинение, ако реагирам кратко.

Желая на всички златна и шумоляща есен! &D}

Ето това съм аз на първия учебен ден - "змеят" `9l~

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Окт 05, 2013 3:27 pm 
Аватар

До 32 дни /т.е. до 5-6.11./, считани от днес, изтича втората година на форума.
Пред прага на третата година предстои плащане на хостинг и домейн в рамките на 76.75лв. /до 32 дни/

Чувствам се длъжна да го споделя. Ще сложа скоро тук и банкова сметка, както по принцип се прави, `9l~ Целта е дори и във финансовата част да се почувстваме братя и сестри! `S`4` Но и това изобщо не е задължително, просто така се прави, защото не аз съм собственик, собственици реално в земен план сме НИЕ, а не Аз, а в Небесен - това място е "собственост" на Духа.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Окт 07, 2013 9:18 am 
Аватар

Уважаеми(а) Дорина Василева,

Благодарим Ви, че избрахте услугите, предоставяни от СуперХостинг.БГ.

На 06.11.2013 изтича периодът, за който сте поръчали
и заплатили за ползване на следните услуги:

------------------------------
Домейн.......: anthrobg.net
Хостинг план........: СуперСтарт (anthrobg)
------------------------------

Като наш лоялен клиент можете при подновяването на услугите да се възползвате
от специална отстъпка в размер на 10%.

Eто любезна покана за плащане, даже и с малка отстъпка... `9l~
Аз пък вчера "без да искам" даже видях къде е офисът на тия хора, от автобуса го видях - на 200м. от мястото, където уча Хомеопатия. Дори сега им се обадих и ще ходя да оправя нещата на място, хем да се запозная с тях. Да не се занимавам с разни банкови преводи и глупости! ^^^

Айде, спорна седмица от мен!!! <^.> .>"^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 8:15 pm 
Аватар

Сметка в лева:

ОББ, клон "Мария Луиза", София

IBAN BG 25 UBBS 800 210 0034 1117
BIC UBBSBGSF

Дорина П. Василева

Ще платя след 27.10. 2013

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Окт 26, 2013 9:22 pm 
Аватар

Напомням, че през следващата седмица предстои плащането на хостинга и домейна на форума.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Окт 30, 2013 7:02 pm 
Аватар

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Окт 31, 2013 10:37 am 
Аватар

През следващите 3-4 дни ще направя есенно почистване във форума. Няма да го затварям, ще бъде он лайн, докато го правя. Това есенно почистване ще е обхождане и изчитане най-вече на диалогичните постове и в Архива, и в актуалните теми, при което по моя преценка ще има "почистване".

По принцип това е дейност, която всеки сам трябва да извърши със собствените си постове. Но това не се случва.

Също така моля, ако има хора, които искат нещо да бъде "почистено", но нямат достъп до него, да ми пишат тук СЪС СЪОТВЕТНИЯ ЛИНК КЪМ МЯСТОТО - да е ясно кой и защо. А аз ще преценя, доколко едно такова "почистване" на думи и/или цели изрази /да го наречем - козметично/ ще засегнат смисъла на цял постинг или диалог. Ще се опитам да не се случва. Нито постинги, нито теми ще бъдат трити. Напротив, всички ще останат във форума, защото са много важни като гледни точки. Важно е обаче да се научим да излизаме извън личното и надличностно да изказваме гледните си точки, без да се гаврим с човешките личности, каквито и да са те.

Също така смятам, че много теми, които са важни са отишли в Архива 2012, най-отдолу, и реално се губят за четене. Има теми, които винаги ще са актуални. Освен това не намирам смисъл нещо да бъде архивирано само година след излизането му. Този форум не е започнал от нищото, а от нещо, което в един момент отива в архива, защо - не е ясно!!! Ще видим как ще реша това нещо - по принцип не намирам изобщо смисъл от отварянето на този раздел Архив - всички теми можеха да се групират в актуалното развитие на форума, в различни раздели и да си стоят и до днес.

Желая приятна почивка на всички!
Аз съм в заслужена даскалска отпуска няколко дни! `sw`1`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Ное 01, 2013 9:56 am 
Аватар

Думата "архив" и "архивиране" засега ги забравяме. Нито сме толкова стари, нито сме толкова мухлясали и плесенясали!

В раздела, който кръстих "Форумни теми 2011 - 2012" ще останат по-общи теми, към други ще сложа линкове, тъй като са актуални и ще са актуални десетилетия наред във връзка със състоянието на антропософията днес. Въпреки, че съм наясно защо са свалени в небитието - може би изглеждат вече нелицеприятни, като накъсани, като монолози..., да, поради превратните отношения в този форум, в които преди време участвах и аз. Обаче към тези теми ще сложа линкове, защото те продължават да бъдат важни!!! Никак не е важна тяхната лицеприяност, важно е казаното в тях!

Отворих нов раздел "Древното познание", в което върнах вечно важни теми от "архива".

Върнах "Преводни материали" в Библиотеката, независимо дали са качени в активния Каталог с книги на Щайнер - в тях има изключително интересни дискусии, които все едно бяха умъртвени в "архива".

Продължавам... днес...

Благодаря за безусловната помощ на Радослав - той се занима с обновяването на версията на форума и с други технически неща.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]