ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пет Дек 14, 2018 8:46 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 1:29 pm 
Аватар

Утре тръгвам за морето, ще видя майка си и моята над 90-ет годишна баба, които от 1 година не съм виждала, въпреки, че живеем в една държава, ще отида на гроба на баща си..., ще се разхождам в ранните утрини и късните вечери и ще слушам шума на морето... моето любимо море, с което съм израснала, което толкова много ми е помагало в моите размисли, в любовта ми, то ме е възраждало... Имам чувството, че с това заминаване слагам някаква точка на период от живота ми, и там, край морето ще се роди нещо ново в мен...

Затова реших да започна тази тема, точно преди да замина. Размислите ми върху нея са отдавна, но някак в момента се роди импулсът да ги споделя, понеже това място тук го чувствам близко и вас ви чувствам близки...

Не съм сигурна дали някой друг ще се престраши да пише в нея и да сподели. Но аз ще опитам.

Човешката жертва, която беше нужно да отдам на жертвената клада на Антропософията през последните 10 години от живота ми бяха отношенията ми с моите деца. В моментите, в които пътувах, учех, участвах, практикувах, изнасях лекции, подкрепях, импулсирах, водех групи..., да, аз жертвах моите деца - дни наред, месеци, години наред...

Най-голямата болка е тази, която съм изпитвала от това, че силното ми майчинско чувство, любовта ми към децата, към собствените ми деца, грижовният ми характер се разкъсваха от онова, което мога да нарека любов към Антропософията. Странна ситуация, която дори е изразена прекрасно в хороскопа ми - Луната ми в Козирог прави квадратура с Локус Фортуна в Овен, съвпадаща с Венера и Хирон - точката на щастието ми, в която земен и духовен път се сливат. Да, това е карма наистина - да чуеш от децата си: Мамо, ти помагаш на другите деца, но не си с нас. Много е болезнено.

Мисля, че този период постепенно се разреши и отмина, те пораснаха. Свикнаха с книгите на Щайнер наоколо, свикнаха с томовете астрологична литература и какво ли още не... Преживях години на насмешка, ирония, отричане, неразбиране и да, много сълзи и буквално депресивни състояния от моя страна... Но... има светлина, тези деца са моите деца и те са ме избрали, за да сме заедно, въпреки всичко, нали?! Малкият ми 12-ет годишен син скоро ме попита: "Мамо, как така човек мисли, как човек си представя, как се явяват спомените в човека? Или пък големият, който от дете е на "ти" с Египтологията, и целият му път дотук, наистина показва, че е свързан с древната история и култура на човечеството по много дълбок начин, скоро ми призна, че много неща е наследил от мен - този тънък усет за хората и ред други неща, задълбоченият му интерес към историята, към сегашните световни събития неминуемо ще го заведат до Щайнер, знам това, но е още рано... Усмихнах се на тия две момчета и си помислих: Колко дълъг път в земни години беше нужно да извървя, да извървим заедно за да чуя най-после тези техни думи... Колко понякога се чувствам уморена от тази битка, която водех и водя тук на Земята, за да бъда себе си, за да кажа смело: Аз вярвам в Духа, аз търся Красотата на света чрез Духа!

Мисля, че всяка жертва, която сме дали като жертвен Агнец в името на Антропософията е един голям дар за Боговете и за истинското същество на Антропософията! &__^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 1:55 pm 
Аватар

Благодаря за споделените изживявания и мисли.

Мисля, че някои хора това, което правят в името на Духа могат да го определят като жертва, а за други това е просто начин на живот, не се усеща като жертва, а като необходимост. Защото то и не може да бъде другояче - когато се отдадеш напълно, няма как да не се преплитат житейските радости и неволи с духовните стремежи и изживявания в една прекрасна симбиоза.

Пожелавам ти една красива и ползотворна почивка!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]