ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Вто Сеп 25, 2018 4:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 1:56 pm 
Аватар

ГЛОБАЛНА ПРОГНОЗА(21-27.06) На 23.06 предстои опасно пълнолуние, което показва сериозни политически конфликти и опасни процеси на социално ниво. В космоса Слънцето и Юпитер съвпадат и то по такъв начин, че да пречистят и ликвидират фалшивите, лъжливи и корумпирани процеси в световен мащаб. Съвпадът на двете благотворни планети показват ясно, че хората няма да търпят лъжата, кражбите, систематичното лицемерие, интригите и задкулисните игрички на властимащите. И независимо, че са възможни политически изкушения, опити за манипулация и публична лъжа, те няма да повлияят на стремежа на хората към Истина, честност и ликвидация на всички стари модели за кражби и лъжи. Това пълнолуние не е обикновено, защото се оформя една много силна гравитационна и астрална ос преминаваща през Земята – от едната страна Слънцето и Юпитер – двете най-големи тела в Слънчевата система съвпадат, като заформят единия полюс на споменатата ос, а от другата страна на тази ос се намира Луната, която сега е в онази си част от своята орбита, където тя е най-близо до Земята. Това положение, ако се интерпретира семантично, показва, че между самозабравилите се политици и народа ще има тотално противопоставяне, при което са възможни крайни действия, неадекватни постъпки, сблъсъци, улични битки и погроми. Ако сред управляващите има умни хора и държавници, те биха успокоили народа с моментална оставка на олигархичния кабинет, подиграл се с морала и съвестта на България.

Ако това не се случи, не само народа ще заеме крайни позиции, но и Природата около нас, защото същото това опасно пълнолуние има код за сеизмична опасност на границата между ОРАНЖЕВО И ЧЕРВЕНО, за което съм предупредил държавните служби още през ноември миналата година. Отново повтарям, че опасните периоди са: 22-23.06, 29-30.06, 7-8.07, 16.07, 22.07.2013 г. +-1 дни. Искрено се надявам, това правителство да подаде моментално оставка, според исканията и гласа на народа и да не се налага, такива противни и нагли хора да бъдат ръководещи при опасни природни процеси.

На 24.06 в космоса отново се оформя максимум на напрежението между Плутон и Уран, засилено от Луната. Всеки път когато тази опасна конфигурация е максимално силна, протестите по света се засилват, масовите престъпления провокират социално напрежение, и освен това са налични опасни катастрофични процеси в глобален смисъл. В такива периоди пътуванията не са за препоръчване, особено със самолети, метра, високоскоростни влакове или други високотехнологични транспортни средства. Интернет комуникациите, електрическите инсталации са под опасност. Подобни процеси са налични и на датите: 30.06, 7.07, 15.07, 21.07, 27.07, 4.08, 11.08, 18.08, 24.08, 31.08 +-1 ден.

За радост в периода 25-28.06 Космоса дава много добър знак за благоприятно развитие и прогрес във всяко едно отношение, особено в духовно, научно и социално-политическо ниво. Това е така, защото в космоса Слънцето, Сатурн и Нептун оформят съвършен равностранен триъгълник от гледна точка на Земята. Тази красива триада между Божественото-Енергията-Творческото начало(Слънцето), Космичната любов-езотеричното-флуидността(Нептун) и съдбата-строгостта-науката(Сатурн) показва, че сега се дава насока от Вселената към намиране на нов творчески подход в науката. Възможни са нови грандиозни открития, процеси или новини и то такива, които обхващат нови реалности и процеси във Вселената.
Тук повтарям един текст от предишна прогноза, който важи с пълна сила и за тази конфигурация:
„Всичко динамично, флуидно и привидно хаотично ще може да бъде осмислено чрез практични и творчески научни подходи. Това означава, че в този период се дава на човечеството огромен шанс за истински напредък в научно отношение, като са възможни големи открития и чисто емпирични пробиви на фронта на новаторската наука. Същият тригон намеква, че човешкия ум ще може да възприеме езотеричната наука и то така, че да я приложи в своето ежедневие. Критично важна езотерична информация ще проникне и освети научните области или обратно, научната методология може да подкрепи интроспективния път на духовността. А сложните кармически задачи имат шанс да бъдат практически решени по пътя на Мировата Любов, милосърдието, състраданието или по пътя на алхимията, психологията и хомеопатията. Тази конфигурация е сравнително рядка и създава много добри условия да се развива философското и мистично мислене и то така, че то да бъде приложимо в живота. Хората, които проявяват желание да реализират някаква висша идея в реалността ще бъдат подкрепени и подпомогнати. Всички дейности свързани със сериозното и задълбочено научно и духовно мислене и поведение са особено облагодетелствани. Всички хора, които имат важни космически фактори в първите десет градуса на водните знаци (Рак, Скорпион и Риби) ще бъдат особено облагодетелствани и подкрепени. В личен план, те вероятно ще получат важни новини или ще бъдат излекувани по чудодеен начин или ще бъдат подкрепени в духовно отношение или ще успеят в научен или материален план, защото са посели предварително правилни и възвишени мисли... има много възможни варианти на индивидуалното проявление на тази възвишена конфигурация и тя трябва да се използва правилно и на място.”

Същата конфигурация показва, че са възможни разумни и адекватни прояви от страна на ключови за развитието на държавите лидери. Това важи и за България, като е напълно възможно в този период да се намери изход от политическата криза или поне да се смекчат или облагородят процесите в нашата държава. Това ще стане ако окончателно се намери справедливо и честно решение за исканията на хората.

Filip Filipov
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =notify_me

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 2:02 pm 
Аватар

Оффф... тъкмо я прочетох поредната "глобална" прогноза и на друго място... ами те нещата се чувстват накъде отиват и без да гледаме звездите... даже ми се струва, че с тях още повече се подклажда туй напрежение, щото хората лесно се влияят. Мисля здрав разум е нужен на индивидуално ниво в името на "глобалното"... и емоциите да минават през разума.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 3:44 pm 
Аватар

" емоциите да минават през разума." - как беше, - ако емоцията на любовта минава през разума, то това не е любов `&`4`

здрав разума, ...ами който го няма, кво прави ...

въздуха е изпълнен с напрежение и медиите имат най-голямата заслуга за това

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Юни 18, 2013 4:17 pm 
Аватар

Пепи, напоследък съм "за" разумната любов!
Освен това, ако я оставим любовта само в едни емоции, то стават такива бози... `k@2`
Ами сигурно съм почнала да поостарявам...

За това и нещата отвън вече не ме и впечатляват, каквото трябва да става то ще стане, въпреки това си мисля, че няма да мине без ексцесии тоя път.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юни 19, 2013 6:56 pm 
Аватар

Я вижте какво каза Гуруто в тоз час:

Filip Filipov
В момента вече се намираме в Юпитерово затъмнение...
Запазете тишина, вслушайте се във вътрешния си глас, усетете Космоса... %<%

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]