ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пон Юли 16, 2018 9:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Дек 20, 2013 5:24 pm 
Аватар

Изображение

Децата очакват дядо Коледа, за да им донесе мечтаните подаръци!
Ние възрастните очакваме Новата Година, с мислите за нещо ВПОВЕЧЕ!

Всъщност възрастните и децата не се различават по самото очакване, нали?! `9l~
И децата и възрастните имат мечти, нали?!

Всяка Коледа е така, без изключение..., човешкото същество винаги очаква, мечтае в очакване, чувства в очакване, мисли в очакване!

Очарователно е да си вече възрастен и все още да вярваш в дядо Коледа! Аз вярвам, а вие?!
Само че не го очаквам нито през комина на камината ми, нито да видя носът му залепен среднощ на прозореца отвън, нито да видя следи от шейна пред къщата ми... Но ето, че напоследък дори и сняг няма! Така, че реално дядо Коледа е възпрепятстван по нашите ширини да изпълни мисията си - особено към възрастните! `9l~

Всъщност дядо Коледа съм аз! Дядо Коледа си ти! Дядо Коледа е всеки един от нас вътре в сърцето си! Нали?!

Какво мечтаем да получим от самите себе си?!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Дек 25, 2013 12:31 pm 
Аватар

Това, което мечтаех да го получа, го получих през отминаващата година - всъщност "изработих си го", случи се! Уверявам се за пореден път, че няма нещо, което да ни се случва и то да не е пожелано вътре в нас, дори и да не го осъзнаваме реално, ние го носим в дълбоката си човешка същност. И така се настройва цялата ни житейска съдба още с раждането ни, като че ли сякаш през целия си път вървим в определената посока... И когато човек е осъзнат, работи с душата си в същата посока - става като инструмент, който постепенно се акордира, намества и засвирва правилно - в унисон със самия себе си, и реално с Духовния свят, с който дори и тук продължава да си взаимодейства! `S`4`

Цял живот съм мечтала да бъда сред децата - първо почнах сред моите собствени, които исках да "подкрепя" в света, който ги очаква. После като психолог осъзнах, че сред възрастните хора има много всъщност непораснали деца, които изпитват огромни трудности в света. През последната година аз съм учител, и съм като една квачка `9l~ , която учи и подкрепя цяяяла дузина деца / и във Валдорфското училище, където се грижех да дете с аутизъм и последните месеца в съвсем стандартно училище!/. Случих на прекрасен колектив и страхотна директорка, която се грижи за деца, за колеги, играят колегите професионално народни танци, артистични, сплотени!!! -%D Почвам вече да се чудя - кое е по-истинско - да си "изтънчен" побългарен валдорфски даскал или да си си чист българин - с ценности!!! Сериозна дилема!

Другото, което продължи като семе да расте в мен /то расте, расте и пак расте... непрестанно, няма спиране! `9l~ / е да наблюдавам какво се случва в света на Антропософията и с Антропософията в света, в частност АОБ и в България - пътувах през февруари до Дорнах за голяма среща, извън официалната клика, организирах тук международна среща - пак извън официалната клика, личните ми контакти набъбнаха с нови опитности - всякакви - всичките един през друг по-обогатяващи ме, особено българските! `9l~

Другото, което направих е, че едно семе, което също дълго носех в себе си проби през мен - изследването за пеперудата! Набрах смелост, набрах кураж, и нещата се случиха. По принцип съм много задълбочен човек и обичам като правя нещо да е го правя бавно, спокойно, и да го огледам от всички страни. Не обичам да хвърлям кьорк-фишеци наляво и надясно, ей така просто. Така че, надявам се това семенце след като вече проби, да продължи да расте и да даде още плодове. `S`4`

Кръгът "Приятели на Антропософията" навлезе във втората си година - това семе също проби и продължава да расте. Продължавам да имам най-пълната, най-актуалната и най-артистичната антропософска страница във фейсбук, в България, защото чрез нея се научих на отговорност и систематичност. Този форум също се наложи да го гушкам и люлея, и няма как - нужен е!

Много важни "мечти" ми се сбъднаха през отминаващата година - синовете ми и семействоо ми като цяло започнаха много повече да ме разбират и приемат с моите интереси, способности и приятелства, извън семейството. Беше много важно за мен! Доста трудности имах, важни и развиващи ме.

И също много важна "мечта" ми се сбъдна като сега в Духовния ми път и като мои Духовни приятели са хора, много по-малки от мен като земни години, но хора които са безусловни в подкрепата си и няма задкулисност и мъжко-женски простотии - едни отношения, към които винаги съм се стремяла. Чисто и светло се чувства душата ми с тях! `S`4`

В крайна сметка - ВСИЧКИ МЕЧТИ СМЕ СИ ГИ ПОЖЕЛАЛИ ОТПРЕДИ ДА СЕ РОДИМ И СА ЧАСТ ОТ ПЪТЯ НИ
Така че, през следващата година нека мечтите ми продължат да се развиват и семенцата растат и дават плод!

Желая го от сърце на всеки! `S`4`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 11:26 am 
Аватар

А ето и първите кокиченца в двора ми!
След две седмици днес тъжната мъгла се вдигна и отново се видяхме със Слънцето! Най-после! `S`4`

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]