ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пон Ное 19, 2018 11:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2013 5:57 pm 

Цитат:
Въпросът ми е, след като знам, че Прокофиев говори за изживяването им от Риби назад, а в същия момент съм чела, че се започва от Козирог назад. Някой нещо да знае за това?!

Здравей, Дорина : )

Обърни внимание на материалите по темата, поставени от Pepi. Извадките от едноименната книга на С. Прокофиев дават отговор на твоя въпрос. В случая говорим за възхождане от Исус към Христос или с други думи от Рибите към Агнеца (Овен).

Когато искаме да се вживеем в посланията на Дванадесетте свети нощи, другите цикли временно ги оставяме настрана : )

Здраве и сили!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2013 7:07 pm 
Аватар

Здравей, и честити празници накуп /макар и отминали, още са живи някак/! `rq`

Благодаря ти, познавам Прокофиев и въпреки това въпросът остана. Опитах се сама да търся отговор. Превеждах по същото време материал за Светите нощи, той ми помогна донякъде да го намеря. Мисля, че ако се изразя пространствено - имаме една вертикала и хоризонтала в тези дни и нощи. Ти предлагаш да вървим само по вертикалата /нагоре и надълбоко/, в същия момент обаче ние не можем напълно да се откъснем от хоризонталата - нашият земен си живот "тук и сега". В средата на Кръста е нашият Аз, който се трансформира и по вертикалата и по хоризонталата... За това са нужни и двете посоки - да извървим назад пътя си през изминалата година, но сеейки семена за следващите месеци /това е хоризонталата - символизирана от Пътя през земния Зодиак от Козирог/ и в същия момент вътрешното ни висше същество да се свърже и се слее с изживяването на пътя от Исус към Христос./Пътя на Духовния Зодиак/

Това е преводният материал: http://www.anthrobg.net/viewtopic.php?f=204&t=1053
А това е опит да си обясня нещата `ou4` : http://www.anthrobg.net/viewtopic.php?f=204&t=1049

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]