ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пон Юли 16, 2018 4:14 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 586 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Сеп 22, 2013 8:15 am 
Аватар

`9l~ `9l~ `9l~ Много локално си го дал!
По повод на интересната "трансперсонална" връзка `9l~ , която съществува между нашите антропософски "лидери" /имам предвид Гуруто в София, Гурувката във Варна, лилавия валдорфски старозагорски Гуру в сянка/, ако погледнем в географски аспект на тази връзка, виждаме на картата един ТЪПОЪГЪЛЕН ТРИЪГЪЛНИК... Никъв шанс няма ни да се изправи, ни да стане малко по-остър... Върхът на тъпия ъгъл се намира точно в Стара Загора. Това прави цялостната ситуация, за съжаление - НЕОБРАТИМА, и за другите два "върха", щото са част от тази фигура. Колко Духовни йерархии съвременни и отминали са взели участие в точно това стечение на обстоятелствата...!!! *!2!* Ех, братя и сестри, Карма, какво да се прави! _\}

Затова последните новини, които са пресни са, че "кармичният тъпоъгълен триъгълник" е бил "разтворен", благодарение на Свети инспирации през съществото на лорд Франголинков софийско-петрички и се е превърнал в лъч-стрела, пронизващ светлинно пространството Варна-София-Дорнах, или пък Дорнах-София-Варна /не е ясно точно инспирационната вълна откъде е дошла `9l~ / Можем да прозрем нещата и на още по-глобално космическо ниво, както подсказа един приятел: Отец/Дорнах/ - Светия Дух /Варненската гурувка/ и Сина-Отроче/софийският Гуру/... Огнено-светлинният лъч е воден от сивата кардиналка - пилот Бонтушарова, нея са изстреляли... `9l~

Изображение

А тия самородни бисерчета чел ли си ги `9l~ :
viewtopic.php?f=192&t=1227&start=60

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Сеп 22, 2013 9:06 pm 
Аватар

`S`4` http://www.youtube.com/watch?v=hUh9pThGdm4 `S`4`

Небесната Ищар направи своя избор! `k@2`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Сеп 23, 2013 9:03 am 
Аватар

Много ми хареса това изображение на арх.Михаил... За тебе, Козирог! &D} В крайна сметка Красотата е най-важното нещо в света - тя не може да бъде разбирана в смисъла на логика и понятия, а чувствана, и живяна. И колкото повече човек има точно такова отношение към Нея, толкова повече той ще подава невидимо ръце към Духовния свят и самият Той към него. Красотата е връзката... Познаваш ли и други такива изображения?

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Сеп 23, 2013 1:10 pm 
Аватар

Toва на снимката, Дорина е Франгов! Този отдолу, дето е затиснат, съм аз (с рогата)! В непосредствена близост май сте Вие, а по-нататък като гледам е Ванчо. Христос не се вижда да ни спаси. Сигурно си почива някъде на небето безкрайно.. Но за сметка на това горе е Господ Който наблюдава своя любимец. И други гадове е затиснал хероят Франг-оф в скалите - ох, че боли!.. - но не знам кои са. Ако някой се разпознае, да каже..

http://www.youtube.com/watch?v=OQupSJKIF9k

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Сеп 23, 2013 6:08 pm 
Аватар

Ми като гледам Михаил-Франгов се е пооблякъл доста пищно, в сравнение със сватбарско-келнерските костюми, с които ходи...

Като казвам аз, че с този човек шега не бива, никой не ми вярва... *!2!* Предговорът към "Моят жизнен път" завършва с дата 28.08. 3013 год., забележете - 3013!!! Не със столетия, а с хилядолетие е напред, другарят-гуру, и не го и крие!!! /макар и грешка в печатането, съм сигурна, че тази грешка всъщност не е случайна!!!/ `sw`1`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Сеп 23, 2013 8:12 pm 
Аватар

Цитат:
Предговорът към "Моят жизнен път" завършва с дата 28.08. 3013 год.
Сериозно ли? `9l~ ........ Имаш предвид предговорът, който вождът Франгов е написал? Голям майтап! Ако е верно, значи Христо Маринов е велик!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Сеп 25, 2013 6:50 pm 

Къв съм убав!!!! Мале разкрихте ме,ко правим?! А за книгата,май тогава са мислели да я издадат,с това забавяне...!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Окт 18, 2013 9:09 pm 
Аватар

Eто това е песен............дошла сякаш от вечния, неувяхващия касетофон на Михаил! Ритм, мелоди, аенджелик звезден вокал................всичко си има.............и снимка има - подходяща и многозначителна................................................сигурно е на жена му!? ..........................Koй знае? Някой знае ли? `S`4` Коя друга да е?! ...............Той обича да се жени!?.... Или?! *`s3`

http://www.youtube.com/watch?v=GUEPXBxP ... 2HyiUYsgmk

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 11:44 am 

Къде се губиш,Козирог?Хубави ритми и многозначителност...!Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 6:10 pm 
Аватар

Мерси, Ванка, супер песен, да, жив съм, колкото и да е смешно, но всячески се старая да се утрепам с мидитации, кича се с рози розенкройцерски, паса ги дори като магарето (на) Лукиан, чета на калиндари на душата, на ушите, телото като цяло и пр., правя непрекъснато упражнения за позитивност..., защото ми е любима, ама многу `sw`1` , не забравям и молитвите за изглаждане на кармата с католическо-йезуитските отбори от С.З., евритмистките Варна и Виена (в София вече няма А.) .... и нямам време за нищо. `S`4` Поздравявам ви обаче пак със същата песен и с ей тоя откъс от бай Щайнер, милият ми, какво ли прави сега?............ И Гилгамеш и той ? Голям откъс..... Голям!!! Преводът е некадърен, както винаги, но толкова могат щраусите. Омръзна ми да ги гледам нагъзени вече и не им обръщам внимание! Пепита разни, Зорки, Радославки, Радковци, Франгита, Ботуши и пррррррррррррр....очие!

Ето откъсът:

Цитат:
А сега да се запитаме: кой стана причината да настъпи другата възмо жност на развитието, онази възможност, която даде възбудата отвътре, която предпази човека от втвърдяване? Трябваше да има Същества, които в подходящия момент да извлекат лунното вещество от веществото на Земята. Следователно, ако бихме искали да се изразим популярно даже тривиално, можем да кажем: трябваше да има духовни същества, които в определен момент на земното развитие си казаха следното: "ние проследихме сега развитието на Земята, която съществуваше първо като едно същество в мировото пространство, състоящо се от Слънце, Луна и Земя. Трите бяха съединени в едно". После те видяха, че имаше други Същества, които не можаха да продължат своето развитие, ако биха останали свързани със Земята. Те видяха, как слънчевите Духове отделиха Слънцето, как излязоха от Земята и намериха условия на своето развитие на една друга арена. След това видяха, че сега човекът би се втвърдил, би се вдървил и от него не би се получило това, което трябваше да се получи. Ето защо те си казаха: ние не трябва да оставим работата при това, което слънчевите духове направиха, трябва да направим и нещо друго, трябва да предпазим сега Земята от втвърдяване. Сега те влязоха в действие и отделиха Луната от Земята. Това беше дело на същества, които в известно отношение стояха по-високо от слънчевите същества. Когато Слънцето още беше съединено със Земята, тези последните трябваше да си кажат: "ние не намираме никаква възможност за развитие по-нататък върху Земята, а се нуждаем от една друга арена". Обаче другите Същества можаха да си кажат: "ние ще намерим възможност да продължим нашето развитие и върху Земята". Те оставиха слънчевите Духове да излязат заедно със Слънцето, а самите те останаха свързани със Земята. Обаче благодарение на това, че останаха свързани със Земята, на тях им се предложи възможност да станат чрез това в даден момент спасители на развитието на човечеството, като отделиха Луната от Земята. Следователно в известно отношение това бяха Същества по-висши от слънчевите Духове. Те можаха спокойно да кажат: "нека оставим втвърдяването на Земята да дойде над нас, нека не отиваме със слънчевите духове, а да останем на земята, за да можем да извършим едно дело, което слънчевите духове не могат да извършат, а именно да отделим Луната от Земята". Имаше следователно Същества, които можаха да извършат едно дело, благодарение на което едно относително по-лошо вещество бе отделено от Земята, докато слънчевите Духове взеха със себе си по-благоприятното вещество. Но благодарение на това, че тези същества станаха отделители и властелини над по-лошото, те доказаха своята по-голяма сила.

Оставям на зорката Зорка да изнамери откъде е преводът, точното ГА, годината, изданието, да го чекира, коригира.........пък после да ми се обади да й го обясня. А Зори? Светице?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 586 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]