ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пон Ное 19, 2018 1:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 586 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Сеп 16, 2013 3:46 pm 
Аватар

Абе тоя Господ по колко набирания на лост трябва да е правил на ден, за да докара накрая такива перки и бицепси? *`s3`

Изображение

•••

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Сеп 19, 2013 2:10 pm 
Аватар

В края на лятната антропософска сбирка в Драгалевци след завършването на темата за специфичното участие на Тома Аквински /Рудолф Щайнер/ в окончателното унищожение на ордена на катарите във Франция през 13. в., при мен дойде една от гостенките от Хърватия, която е професор по икономика в тамошен университет. Седна и с интерес и дружелюбност се обърна към мен с думите: - Значи ти си сам срещу всички?!!.... Аз много се смутих от този въпрос, защото беше много директно и непринудено зададен, а същевременно и много точен. Точен, защото усещането за положението ми беше същото. Не успях да отговоря адекватно на тази забележителна жена по друг начин, освен да се съглася мълчаливо, което бе породено и от чувството ми на определен срам и вина заради настоящото трагично състояние на антропософското общество, дори и на света като цяло. Последните две общества са свързани като скачени съдове и трагизмът на светското общество днес се отразява в трагизма на АО, както и обратното. До края на 20. век имаше известни надежди - наистина много крехки, но все пак имаше - второто да повлияе на първото да преодолее натрупаната от миналото материалистическа инерция и да се одухотвори, но това повече от явно не се случи. Напротив, самото АО се увлече по инерцията на заложения преди хилядолетия светски живот и днес от ден на ден все повече губи своя дълбок езотерически облик, за което освен всичко друго свидетелстват раздорите и вътрешните противоречия, на които е изложено.

Нещата във всички сфери на обществения живот обаче са доведени до настоящия трагизъм не само поради вътрешни причини, но и поради външни. Най-сериозната от тях е разгледаната в тази тема Резигнация на жертвената субстанция на Христос от част от божествения свят и от някои свързани с нея човешки индивидуалности. По-подробно този въпрос бе разгледан в продължение на много месеци по-горе, но сякаш ефектът от това бе никакъв. Накрая темата завърши с моята собствена резигнация, което също не доведе до нищо особено.

Това положение на нещата, които са опряли в Нищото, както във външен, така и във вътрешен план, ме кара да променя възгледа си за по-нататъшната необходимост от подобна резигнация, поне от моя страна. Тя напълно се обезсмисля при положение, че тези, които са неин предмет, нито знаят за нея, нито разбират нейния смисъл. Наистина какъв е смисълът от Резигнацията, ако само малцина знаят за нея и само гледат безучастно какво се случва? Нима тя не се обезсмисля? Така тя автоматически се превръща в едно жестоко и самообезсмислящо се, садистично наказание за нищо неподозиращите хора, които трябва да страдат без да знаят защо и без да им бъде даден поне шансът, ако пожелаят, да изкупят вината си и да променят нещо. Отделно възниква въпросът, дали ако Резигнацията трябваше да протече в пълна потайност и да остане завинаги непроницаема тайна за човечеството, беше необходимо създаването на хилядите изображения, намекващи за нея (редица от тях вече разгледахме) от толкова много хора, свързани с предрозенкройцерското християнско посвещение? Надали! ..... Наистина потайността на задаващата се през 20. в. Резигнация е трябвало да бъде поддържана до определен момент, но днес след като Тя вече е в действие и нейната тайна е оповестена в този форум, тя може да отпадне.

Изображение
Миниатюра от Ренесанса, показваща несъгласието на двама от членовете на Троицата с третия. Това личи най-вече от различните жестове на дясната ръка. В единият от случаите той е плахо благославящ, за разлика от другите два, които не са благославящи, а сочат право към Небето. Особено повдигнати нагоре са пръстите на десния член на Троицата, Който освен това е малко по-издигнат от другите. Това е Духът с по-красиви очи от останалите! Празен е погледът на опитващият се да благославя негов брат от другата страна, чиято брошка, за разлика от тези на събратята му, е нерелефна и неясна!

До днес информацията за Резигнацията беше достояние само на някои хора, принадлеждащи на специални и всеотдайни общества с езотерическа насоченост. Но от днес нататък при положение, че в рамките на нашия форум вече успяхме да стигнем самостоятелно до нея, смятам че тя може да бъде оповестена в по-широки кръгове. Затова ще предприема обосновани действия за нейното разширяване, изясняване и по-голямо разпространение както тук, така и в чужбина. Иначе премълчаването й би било акт на престъпление! Човечеството трябва да знае и ясно да осъзнае, че в момента е напълно и изцяло отритнато от духовния свят или по-точно казано от Тези, които отговарят за неговия достъп там. Неговият достъп е отрязан и в никакъв случай не е гарантиран в бъдеще. Това е направено в името на неговата свобода, защото такъв е смисълът на всяка Резигнация от този род. Достъпът до Духа трябва да бъде извоюван! Човечеството трябва да знае, че трябва да положи допълнителни, съвсем целенасочени и съвсем осъзнати усилия за възстановяване на връзката си с духовния свят в най-висшия смисъл на тази дума. Така, както тази връзка си я представяше Рудолф Щайнер, не се получи. Хората пропуснаха шансът за това, а той беше налице до изтичането на 20. век. Даром подобна връзка повече няма да бъде давана никому! Няма да бъде давана никому, макар наличието на жертвена субстанция в етерния свят след Втората Жертва на Христос да даваше теоретична възможност за това. Тук използвам минало време, защото днес можем да кажем, че възможността "даром" вече не съществува. Резигнацията е налице и всичко около нас говори за това. Трагизмът днес е трагизъм, предизвикан от Резигнацията на самия Дух и хора, всеотдайни Нему!

Има и друга възможност обаче, за която Рудолф Щайнер е споменал, но тя трябва да бъде завоювана в пълно съзнание по съответния начин, който надявам се да се открие един ден за хората. Какъв ще бъде той, представлява най-висш интерес за нас и в тази посока са насочени всички наши усилия. Оповестяването на факта на Резигнацията е първата стъпка в тази посока.

Всички тези неща не са никак приятни за слушане. Повече от ясно е, че ще предизвикат изненада, потрес и няма да се харесат на никой. Нещо повече, очаквам да предизвикат ярост у мнозина. Но аз смятам да се изправя срещу тази повсеместна ярост и дори като слон в стъкларски магазин - така или иначе влязъл в него - да изпочупя всичко, което може да се счупи. Който иска, моля да ме подкрепи! Ще се нуждая от помощ, както финансова, така и друга - както в личен план, така и в свръхличен. Нещата стоят така, че колкото съм по-малко ангажиран с грижите за личното, толкова по-свързан мога да бъда със свръхличното! Всичко, което до момента е произтекло от мен в този форум, е дошло по този начин. Освен тук, фактите свързани с Резигнацията ще бъдат оповестявани чрез преводни материали на чужди езици в отделен сайт, който смятам да оформя в скоро време.

Нека всеки, който има желание и възможности, да ме подкрепи. Само с общи усилия можем да се измъкнем от положението, в което се намираме.

Козирогът

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Сеп 19, 2013 11:38 pm 
Аватар

Eто някои илюстрации като "украса" на форума:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

•••

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Сеп 20, 2013 3:36 pm 

И аз съм зад теб,Козирог С каквото мога...!Имам един въпрос.Възможно ли е да идва с ариман един нов, свръхсетивен Гондишапур?Основаването на окултните школи не цели ли ,същото,което е целяла земната.Даване преждевременно на нещо,за което човечеството не е готово?Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Сеп 20, 2013 9:24 pm 
Аватар

Мерси, Ванчо, че сте зад мен Честно казано вече и аз не знам къде съм, но все някъде трябва да е? Не че има значение, но къде да бъда вече съм много изморен и отегчен. Почти ми е все едно, напълно не може, за съжаление, инстинктът древен не го позволява. Днес бях на минерални бани, където има басейн. Един ястреб се виеше отгоре продължително време, но най-накрая замина на някъде. Накъде, не успях да видя, а толкова хлор имаше във водата, че нищо не се виждаше.

Ванчо, никак не знам дали с ариман не идва "един нов, свръхсетивен Гондишапур". Само той липсва. Но защо не? Както е казала мъдростта народна "Колкото по-зле, толкова по-добре!" Така че защо да не станем свидетели и на това чудо? Малко се съмнявам, че Ахриман още дълго ще го търпят в дуовния свят, но кой знае, може още там някой да има още сили за това? Вие какво мислите по въпроса за "свръхсетивния Гондишапур"? Не е много ясно зададен. Как ще се отрази на земята той? Аз не съм ясновидец, но като гледам има доста такива откачалки. Може би те трябва да се питат - в Дорнах има една стигматичка вече, при Извора на белоногата има друг, кой знае къде дебне трети.....

Тя Шестата епоха беше вече преждевременно "сервирана" в Източна Европа, сега може би остана Седмата да бъде сервирана преждевременно на американската трапеза? Нали тя ще й домакинства!? Само това им остава на горките американци..... Нямат жалост към самите себе си?

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Сеп 21, 2013 12:07 am 
Аватар

Няма проблем!
http://www.youtube.com/watch?v=QjaL9Fl8Yaw
/Странно, но този клип изобразява с изумителна точност как си представях нещата за това лято!.. Така и станаха......или по-точно....и все пак така станаха (кaто на клипа)! Т.е. нищо не стана./

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Сеп 21, 2013 3:32 pm 
Аватар

vancho111 написа:
И аз съм зад теб,Козирог С каквото мога...!

Ванчо, искам да използвам тоя момент и аз лично да ти благодаря. През цялото лято до сега, докато ставаха промените тук, гласни и негласни, да го има ли, да го няма ли тоя форум, какво изобщо да правя и да правим... виждах, че влизаш във форума всеки ден макар и негласно и чакаш... Благодаря ти, ти също си един от факторите аз лично да продължа да се грижа за това пространство, въпреки всичките промени и новости дето преживявам. &__^

Козирог, благодаря за чудесния клип!
И та моля, ако ша ходиш по разни старчески минерални бани дето ша ти внушават разни мисли, спирай ги веднага!!! На морето беше по-различно бе... за голи дупета и други неща ставаше дума!!! `9l~
&__^

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Сеп 21, 2013 8:30 pm 
Аватар

А, хубав е клипът, нали?
Иначе Дорина, това вие ли сте на горната, чудна, драматична илюстрация с карпатски привкус? `&`4` Тази мома много прилича на коленичилата принцеса от изображенията на Георги драконоборец. Той се бори сос дракона, а тя се моли за него..... Такава е ситуацията поне по християнския кинон. Но в случая изглежда така, сякаш Георги е в морето за риба, а тя седи облечена като евритмистка и се моли:

- Айде, бе излизай, че драконът ме изяде.....

`k@2`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Сеп 21, 2013 8:59 pm 
Аватар

А-ми!!! `sw`1` Мислиш ли, че се страхува от Дракона, едва ли... Според мен медитира чунким св.Георги да остане по-дълго в морето. `9l~

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Сеп 21, 2013 10:33 pm 
Аватар

Eто и един виц от нов тип!
Михаил се обърнал към Ариман един ден и му казал озадачено:
- Абе аз тебе докога ще те млатя???....
- Ми ни знам! - също изненадан му отвърнал Ариман.
- Ти да не си от Стара Загора?....... `k@2`

*`s3`

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 586 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]