ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Сря Ное 21, 2018 9:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Дек 19, 2013 7:56 pm 
Аватар

Открих Иван "случайно"! Онова, което прочетох ме грабна!
Млад човек, чете не само Антропософия, но е и в розенкройцерското движение.
Мисля, че повече думи от моя страна не са нужни! Представям ви го с радост!

Изображение

Да обичаш истински една жена, за мен означава, да си отпил една медено-животворна и вечно-обновяваща те за живот глътка от еликсира в чашата на Бога! Една глътка отпита от тази Чаша, внася в човека първия светлинен лъч на Божествената Светлина, и точно тук се ражда и възпламенява първата малка искра на Божественото Светлолюбие! Първата искрица, пропукала в бледа точица своята почти-невидима бяло-зелена пъпка, начева в тъканта на безпределното живо и пулсиращо пространство и огрява с крехките си светлинни филизи близката нежна, мрачна тъма, съграждайки в тъканите й, живи цветлета и нанизи от цветлоносни живителни мехури, засияли като приказни елмазени перли, едни миниатюрни космични фенерчета, едни жарки светулчици със огнени сърца. Около първия светлинен лъч има валма и струи от нежна, сгъстена светлина, в която живеят и се роят малките светлинни същества, малките космични свелки със спираловидни телца и огнено-сияйна снага. В хладната тъма на космичната живителна плът е вече изгряла малката първична искра, малката свежа бяло-зелена пъпка на първото бебче на светлината и предвестник на зараждащата се любов, пръскаща във всички посоки снопове светлинен етер и струи първична топлина. И ето първата глътка от Чашата на Божествения Еликсир е изпита от човека, и в сърцето му лумва огъня на милионите изживяни животи, пропуква първата телесно-топлинна пробуждаща искра, от мъгливото и сънно съзнание се свлича първото и най-грубо було, и тогава човекът за първи път в своя живот си спомня най-ясно чертозите на откъслечните картини на красивото му и мистични минало. И на фона на звездното небе и облачната дневна синева се откроява ликът на една неземно-красива жена, жената, която обича сега, но в женските чертози на отминалите времена, когато я е обичал тогава, когато я е целувал с цялата жарава на сърцето си сред хладните мрачни дъждове, когато я е галил с топлите си длани и провирал пръсти сред гъстите воали на косите й,когато и е шептял древното ''обичам те'', когато е проронвал бисерна сълза в тихия унес на нощта и жарката пелена на деня, когато е бил с нея сред дивната красота на отминалите времена с цвят на тлеещи пепелища. И тръгвайки по безкрайния, красив път на любовта, човекът никога повече не ще бъде същия,и никога повече не ще се върне към началната си стартова точка! А в тишината на всемира той долавя нежните звуци на растящата бяло-зелена цветна пъпка,която се разтваря за вечността в една цветоносна, живо-трептяща, крехко-лика спирала, а разкошните и сълзисти листи, трептят и гальовно разливат звуци с кадифен мелотон. Първия лъч на любовта се изстрелва в необята на вселената и затрептява като жива, сребриста нишка сред блясъка на съзвездията, отпечатвайки първичното душевно състояние на влюбения човек, един звезден автограф, един вечен жив код. И тогава там на красивата планета Земя, сред пулсиращите дробове на нейната, дивна атмосфера, се ражда в ефирна мъглица първообраза и искрицата на първата истинска целувка, и влюбения улавя това божествено послание, и ето ражда се първата физическа, топла целувка между него и неговата избраница, и космосът ликува, че две топли, крехки устни се сливат в едно, че две сърца цъфтят в едно,че две тела се сплитат в едно, сред мрака на света и космичната, лазурна светлина. И сред топлия мед на любовта, се стича невидимо една кървава сълза, предвестница на тихия втори светлинен лъч, второто неродено бебче на Божествената реалност.

Иван Рашев. 04 12 2013 г.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Дек 19, 2013 8:12 pm 
Аватар

* * *

И когато си представиш, че го няма, не го е имало, и няма да го има, в истинната реалност на твоето собствено, индивидуално битие остават, като тлеещи, жарки огнища, онези красиви, неповторими преживявания, които се улавят и чувстват само със сърцето, и също там - в сърцето, ако е имало любов, голяма, топла, всепоглъщаща любов се чувства една празнина, една тиха, но толкова дълбока и тягостна болка, един топъл копнеж по отминалите дни, извезани с шевиците и чертозите на любовта - тази тиха, бледа птица, плуваща на своите криле сред звездното море на микрокосмичното индивидуално битие, и носеща в човчицата си плодчето на щастието и споделеността. И ако е имало любов, истинна любов, в сърцето на представящия си, че няма нищо, никой, и никога, се надига като всепоглъщащ вулкан едно толкова значимо чувство, което се утвърждава в копнежна, сладка болка по този или тази, която е била до теб, и тогава съзнанието ни недвусмислено отчита без капка съмнение, че до нас е имало човек, който ни е обичал и сигурно продължава да ни обича, че ние също сме го обичали, че е имало любов, радост, щастие...! И тогава разбираш какво изпитваш, става ти ясно като кристална леща в снежна вода, като птица с кристално око, политнала към янтърната нежност на мъглите сред пурпура на тихия залез, като дете, което е обичало, но са го заставили да забрави любовта си.... Но защо да си представяме нещо, което не е истинно, защо да вкарваме в тъканта на крехките си и нежни съзнания магически практики, които оставят тъмните си, отровни следи по бялата, чиста тъкан на нашето съзнание, нашата микрокосмична природа, нашата снежно-бяла градинка? Защо? Защо е нужно подобно вмешателство? И на коя сила е нужно това? Тогава наистина всичко ще ти стане ясно, и ако е имало чиста и истинна любов между теб и другия човек,тогава като фантастична, космична пружина цялата красота, обаяние и сила на тази любов ще те удари и обгърне до болка, ще причини водопади от топли сълзи, и ще изгони всички лъжливи представи и мечти! И тогава не ти остава нищо друго освен да извикаш с един победен и искрен вик - ''Любов ела, и ти радост ела пак при мен, и нека да горя в този огън, защото това радва сърцето ми!'' И тогава разбираш, че любовта, която си имал никога не е била далече от теб и винаги е била до теб, и те е галила и повивала, като бебче, като птиче, като листче, жадуващо за глътка свеж, утринен въздух сред душния океан на цъфнала, цветна градина, като облаче с влюбено сърце сред грамотевично-студеното, зимно небе, като... И най-интересното и най-отговорното е, че всъщност ние хората знаем какво изпитваме към даден човек, знаем го много добре в дълбините на нашите съзнания, в нашата душа, но може би не искаме да поемем тази отговорност, и след това да платим реалната цена на тази отговорност! Прав е бил Чехов, но той е скрил от нас една малка, но най -съществена част - че след ''ясния ден'' следва ''мрачна нощ'' и този красив и нужен полярен въртоп ще живее докато има ''училище'' наречено планета Земя, и докато има материални светове, в които духовете и душите учат азбуката на вселенската реалност и Божественото нетленно битие! Не искам да си представям нищо, защото аз не съм спрял да си представям! Искам да обичам и го правя! Обичам и не бих могъл да си представя, че не обичам, или, че не е съществувала моята любов! Любовта е живот, и всяка представа, че не е имало такъв живот, е кражба и посегателство върху всяко божие дете, сънуващо земния си сън!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]