ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Чет Апр 26, 2018 6:52 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Авг 29, 2013 8:03 pm 
Аватар

И така... едно кратко резюме на това, което отмина, и това, което предстои... Също искам да благодаря на много хора. И да се извиня, че не мога веднага да кача снимките - обаче не си намирам кабела на фотоапарата, в процес на търсене съм, защото наоколо тече ремонт. Преди снимките ще резюмирам...

Ще започна с "Благодаря ви!!!" - за моите приятели от групата "Приятели на Антропософията" - Ваня Митинска, Силвия Василева, Биляна и Стела, които дадоха истински жив израз и уют на залата на нашата среща с прекрасните идеи за украса. Те нагостиха гостите ни първата вечер след откриването на срещата с българска пита, баници, сладки и други лакомства... Стела изпя по неповторим начин българската народна песен "Цъфнало цвеке шарено" - не знаех, че пее така..., ще пеем в групата! `9l~

Благодаря на Радослав Й. - едно младо и всеотдайно същество, което буквално понесе върху гърба си непосилната задача плътно до мен да превежда по време на двете части от представянето на "Космично-земния път на пеперудата". И не само това!!! Помагаше ми в организацията и беше радушно приет от всички наши гости. Направи чудесна презентация на учението на Учителя - част от нашите гости вече познаваха идеите на това учение и слушаха с голям интерес - биографията, която беше подготвил Ради, кратка лекция от Учителя и видео на паневритмия на Рила. Помагаше ми и в късните ни разговори след като деня беше вече отминал, защото имах нужда да споделям, да обсъждам, да има приятел до мен. Благодаря и на Иван от "От Извора" - с него се чувахме, но това беше напълно достатъчно, за да се чувства силната му подкрепа. &__^

Благодаря на Радослава от Варна, на Мирослав Т. за помощта, оказана при преводите, а и за деликатното им участие.

Шест или седем български народни танци научиха гостите ни - на огромната тераса се вихреха танци от различни части на България!

По време на екскурзията ни в София, гостите ни освен в Археологическия музей, имаха страхотния късмет да попаднат на съботната литургия в "Ал.Невски" с оригиналното хорово църковно песнопение... Беше много странен момент - валеше дъжд, грееше слънце... целият площад пред Невски беше огрят, и в същия момент някак душевно чист! `S`4`

Една чудесна среща се осъществи около пътуването ни до Казанлък - с едната Валдорфска инициатива от Стара Загора - със семействата на Донко и Наталия, и на Ваклин и на Деница. Там ни посрещна и Стилиян, който освен, че допълни ценни факти около тракийските култови храмове, в София ни представи богомилски предания от Николай Райнов. Както можете сами да се досетите - този форум за пореден път оживя с една чудесна среща наживо! `9l~

Вим Велтман с цялото присъствие на своите 90-ет години, внасяше една особена светлина сред нас. Записали сме лекциите му. Другият лектор французинът Мишел Жозеф също ни представи своеобразните си виждания за това какво се случва в човешката душа в нашето съвремие.

И сега - преди да изкажа благодарността си към Духовния свят, има един човек, много специален човек за мен - Мартин. Независимо дали ще продължи да бъде тук сред нас и независимо как ще продължи изобщо, искам да му благодаря от цялата си душа! Всъщност много неща нямаше да са такива, каквито са през последната половин година в моя живот, в който се преплете и импулсът, който носех за тази среща. Нямаше да се роди изследването за Пеперудата - а всъщност докато той пишеше своето последно изследване тук, аз работех върху моята пеперуда. Това беше невероятно вдъхновен и вдъхновяващ период от живота ми, дължа го на него! Защото много от нещата течаха като обсъждане върху цитати, върху идеи в нашата кореспонденция. Вярвам, че той получи от мен вдъхновение и разбиране.
Мартин даде много силен езотеричен тласък на срещата ни, бих казала - оставящ много въпроси след двете му лекции. Лично за мен първата беше непозната - детайлен анализ в дълбочина и от гл.т. на Духовната наука на фреските от Казанлъшката гробница, ползвайки илюстративен материал от труда на важна фигура от българската култура - Людмила Живкова. Тъй като познавам някак стила му на мислене, за пореден път го видях в действие, такъв какъвто го познавам от изследванията му тук.
Втората му лекция отчасти той е представял тук във форума - фрески от сръбска църква, върху които могат много ясно да се видят групите на ортодоксалното християнство по онова време и на езотеричното християнство в образа на богомилите. Последва връзката с времената на Тома Аквински /прероденият Р.Щайнер/, когато катарите - наследниците на богомилите в Европа, са били убивани от представителите на Доминиканския орден. Браво за смелостта му!
Мартин направи всъщност истинската екскурзия до Казанлък и гробниците "Голямата Косматка" и "Оструша" - запозна ни с дълбоките факти на древното тракийско Посвещение. Малко е да се каже, че гостите бяха "впечатлени". На много неща мога да се уча от Мартин - например от усета му за точния момент, за точното място, за точните думи! Много ми помогна и за организацията последните дни, особено със собственика на хотела! `9l~

Много се надявам той сам да пожелае и да представи първата си лекция тук, тъй като втората реално е факт, нужно е само да се оформи.

В края на срещата в една от паузите, един от по-възрастните ни гости Мишел Жозеф дойде при мен и ни покани с Мартин да преведем изследванията си и да ги представим в неговия международен антропософски блог. Такива приятелски покани са напълно приети в тази общност, там няма официалности и костюмирано-напарфюмирани високопарни фрази. Онова, което ние от българска страна предложихме като лекторско участие впечатли всички - Мартин с неговата точност и проникновеност, аз с моята буквално феерична презентация, след която идваха да ме поздравяват и да ме питат - колко години съм я писала... "От месец май" - казах аз, но те няма как да разберат какво означава човек за толкова кратко време да може да напише такова обемно нещо, само защото е бил ВДЪХНОВЕН!!! `9l~

Следващата среща на Приятели на Европа ще бъде в Сараево от 20 до 26 август 2014 год.- столицата на Босна и Херцеговина, с организатор Марина - много колоритна и прекрасна жена, с чуден глас и с вълшебна цигулка. Между Коледа и Нова Година 7 човека от организационната група ще се съберем на 50км. от Париж, за да работим за следващата среща.

И накрая - БЛАГОДАРЯ НА ДУХОВНИТЕ СЪЩЕСТВА, КОИТО НИ СЪБРАХА ОТ 10 ДЪРЖАВИ - БДЯХА НАД ВСИЧКИ ТЕЗИ НАШИ ПРИЯТЕЛИ, БДЯХА НАД МЕН ПОСЛЕДНАТА ГОДИНА, БДЯХА НАД ДЕЦАТА МИ, НАД МОИТЕ ПРИЯТЕЛИ ТУК В БЪЛГАРИЯ! БЛАГОДАРЯ ЗА СМЕЛОСТТА, ВЯРАТА, СИЛАТА И ЛЮБОВТА! НЯМА СИЛА, КОЯТО МОЖЕ ДА ПОПРЕЧИ НА НЕЩО, КОЕТО Е РОДЕНО ОТ ЛЮБОВТА И ЖИВЕЕ В ЛЮБОВТА!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Сеп 04, 2013 8:07 pm 
Аватар

Изображение

Изображение

Изображение
Ради и Марианне Велтман

Изображение
Силвия и Биби, заедно с Ваня Митинска/долу/ и Ради, помогнаха да направим приятна и уютна нашата зала

Изображение

Изображение
На закуска

Изображение
Илиана - нашата учителка по народни танци, солистка на НА "Филип Кутев"

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Сеп 04, 2013 8:24 pm 
Аватар

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 8:46 am 
Аватар

Мисля, че ще е чудесно нашият приятел Козирог да направи писмено лекциите си от Драгалевската среща и да не се помайва! `9l~ Ще е много ценно да бъдат преведени и на английски. Интерес има от доста хора, не трябва тъй да унива тая идея във времето. Също "екскурзоводската" му лекция в "Косматката" в Казанлък, която си беше съвсем мистерийно-посвещенческа, ще сме му много благодарни, ако я напише. Погледнеш някой се посветил без да иска! `9l~

~w!~ Айде да си допия 3 в 1 /туй го правя ритуално-заклинателно всяка сутрин - има връзка със Светата Троица &D} !/ и да се потапям в света!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 11:45 am 

Ми, айде де,ще е много интересно!Дорина, 3 в 1 е отровно,ако е същото,което си мисля.Хубав ден!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 4:41 pm 
Аватар

На италиански искам да се преведат лекциите! Айде де!? .... За да ги четат хубави италианки. Иначе не, ниет, на-йн! *`s3`

Макар да не мога да разбера какво привлекателно може да има в една лекция за гнусната, космата, потна Косматка, която някога е приютявала тълпи гейове (бугри сиреч) от цял свят. Гнездо на оси е била тя, ако се запита вече добре възпитаното, културно, зализано, нормално във всяко отношение околно население понастоящем..... И е служила за нещо като възпроизводителен център за други такива содомити и други подобни дори..... Представяте ли си? Пфу!..... Ванчо, ако влезете там, свършено е с вас! Да знаете, да не кажете после, че не съм ви предупредил! `k@2` Ако ли пък успеете да се измъкнете по бели гащи от таз гнусна дупка.., навън ще ви довършат добре организираните духовни вав всяко отношение варненско-старозагорски чекисти ....

&__^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 4:48 pm 
Аватар

vancho111 написа:
Дорина, 3 в 1 е отровно,ако е същото,което си мисля.Хубав ден!

Що бе, Ванчо! Преносно или директно да го разбирам?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 10:34 pm 

Козирог,ша рискувам,реших..!Аз ще преведа лекцията на испански на италиянски нема да мога,ше ме извиниш
":N^ !Дорина ако се отнася за нескафето,да.Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 10:59 pm 
Аватар

Ууууу... испанският е един от любимите ми езици, някога учих испански и португалски в университета!!! Супер!!!

Коя лекция от всичките, Ванчо, ще превеждаш - писаните или неписаните?!
Което говори, че Козирогът наистина да запрята ръкави и да пише неписаните... Чу ли, Козирог... хубави испанки ще те четат!!! `9l~

Ванчо - за 3 в 1 - да, нескафе 3 в 1. Защо да е отровно? Да не би да създава някакъв вид зависимост? Това ли имаш предвид?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 10:40 am 

Нестле са ми в черния списък, има много инфо в нета.С две думи това е синтетика с вкус на кафе, без кафе.Много консерванти,Е-та и кои знае още какво!? Поздрави!

http://rummarinova.blogspot.com.es/2012 ... _4629.html

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]