ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пет Дек 14, 2018 4:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Апр 16, 2013 3:38 pm 
Аватар

Пепи, не се надявай Прокофиев да отговори на многобройните въпроси, които си повдигнала! Той само мъти водата, за да се вижда още по-малко това, което е под нея...... #`y`3`

От него както винаги само общи приказки и лозунги на комсомолски секретар произлизат! Трябва градивност, а не само мрънкане..... Взимай пример от мен, който всеки ден добавя по една духовна "тухла" в съществото на антропософията! Он лайн! .... Е, други ме замерват със....същото (лайн). Антропософия й липсва на антропософията! Т.е. човешка мъдрост, Пепи, проникната от дух. Възторжена и одушевена! `sw`1` Не ме разбираш..

Нито ти препоръчвам да ги разискваш тези неща на събиранията на АО. Просто няма смисъл! Няма и нужда! ........ Не плаши хората! Нека живуркат, мидитират, четат календари, палят свещи и пр. Те не са виновни. Такива като Зорка са виновни. Ти пищиш, ама и ти не разбираш какъв е проблемът!....

Има една хубава английска поговорка, която гласи: "Когато плуваш в shit, не прави вълни!"

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Апр 16, 2013 9:14 pm 
Аватар

kozirog написа:

Има една хубава английска поговорка, която гласи: "Когато плуваш в shit, не прави вълни!"

Хаха..явно поради тази причина всички мълчат `9l~

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Апр 16, 2013 9:46 pm 
Аватар

Ха! Чудесен хумор имат англичаните! `sw`1`
Добре е, че овреме се усетих... и затуй вълните обичам отвънка да ги правя и да гледам какво става... `9l~ Щото, който плува, ай си отвори устата да каже нещо, ще се удави в shit... пък вкуса надали е особено приятен,а?! *!2!*

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Апр 25, 2013 9:47 pm 
Аватар

Цитат:
Отправяйки своето предизвикателство, Петер Зелг можа да отговори на въпроса: „Нуждае ли се Антропософията от нова идентичност? Не.” Антропософията притежава далечна перспектива за въздействие, достигайки бъдещето. Променящият се характер на света, продължи той, е една реалност. От другата страна стои капацитетът на Антропософията да надхвърли времето.

”Но дори антропософията да бъде унищожена, тя отново ще се изправи, и ще го направи защото има нужда от нея. Или Земята има бъдеще, или няма. Бъдещето на Земята е неразделна част от Антропософията. Ако Антропософия няма бъдеще, човечеството като цяло също няма бъдеще”. Р.Щ.

Пепи, по твойта тема отдавна се каня да те провокирам със следното!
Как успяваш да свържеш горните два цитата - единия на Зелг и другия от Щайнер, който самият Зелг е цитирал, но не е разбрал добре. Според мен те са взаимоизключващи се и от това личи липсата на способност на Зелг да вниква в нещата. Според него "антропософията притежава далечна перспектива за въздействие, достигайки бъдещето"! Е, да ама според Щайнер е възможно антропософията да просъществува, но също и да бъде унищожена! Тогава човечеството (като цяло) няма да се развие по-нататък, а ще деградира. (на нивото на 7 в., както е казал на друго място.)

Също така от следващите думи на Щайнер излиза, че антропософията съвсем няма толкова ДАЛЕЧНА переспектива на развитие, колкото Злег й дава. (Наща Зорка разсъждава по същия ограничен, фантазьорски, тесногръд и нафризиран начин!) Нима не излиза така? Ето виж:

"Дадени са ни само около 400 г., за да направим антропософията достъпна за всички хора. Тези, които не са успяли да го направят сега, ще се инкарнират в следващите 400 г. За което е необходимо определен брой хора, които да представляват антропософията по правилния начин." 2.12.1911. - сведение предадено от Р.Щ. на М. Шол.

Отбележи, той говори за ВСИЧКИ ХОРА! А не за тези, които така или иначе имат интерес към нея - сега и за вбъдеще. Тук се говори като цяло. И переспективата в това отношение е до 400 години, т.е. до края на епохата на Михаил!!! И има логика в това! С Орифиил тази переспектива свършва и тогава може да възникнат съвсем други условия. При тези условия ще продължат да се развиват САМО онези, които имат връзка с възникналите междувременно специални езотерични школи, за които Щайер говори също. Разбираш ли колко смешна е грандоманщината на подобни "лидери" и "новатори" като Зелг и Прокофиев? Те само замазват очите на хората, което е по-добре за тях всъщност..... _\}

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Апр 25, 2013 10:17 pm 
Аватар

Напоследък стигнах до следните изводи:
- Все по-модерно е някак определени антропософски "лидери" навън да тръбят, че има проблем, а реално да не стигат до същината му, обаче така представят лекции и собствения си "напредничав" мироглед, нещо като "сред слепите и едноокият е цар" и пишат книга след книга.
- В същия момент обаче вече имам две индикации, че нашите "страни" някак не ги "тормозят" с тия проблеми, като ще рекат да дойдат при нас - ето вижте каква беше програмата на Зелк в съседна Румъния, а от един наш "лидер" разбрах, че на Зелг му предстои някоя от следващите години да се изяви у нас и то на теми - въздишащи по Рудолф Щайнер и Ита Вегман... За нас - все едно проблем никъв няма, а пък навън - уж пластовете се движат... и нещо се случва... `k@2`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Апр 25, 2013 10:59 pm 
Аватар

Наистина подобни вопли за "криза" за прах в очите! Не че криза няма - има и то не е криза, а нещо повече! .... И наистина темите, по които ще говори Зелг ли е какъв е евентуално са биографични - като за местни идиоти - за Щайнер, чунки не си го знаем, и Вегман, чунки има кой знае какво да се каже по въпроса. То верно, че човекът с детско съзнание Франгов - Пепи, разбра ли, че той е новият Лорд на АО, а старият се е оттеглил достопочтено и напълно в рилския си рай - ги е пожелал тези теми, ама все пак е тъпо някак си........

Шменти-капели _\}

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Апр 26, 2013 7:56 am 
Аватар

~w!~
Аз гледам нещата по друг начин. А за какво конкретно говорят Прокофиев и Зелг ще разберем като имаме книгата.

До сега да сте чували някой от членовете на Форщанда да говори за криза? - Аз не съм.
Самият факт, че един от Форщанда говори за това, имам предвид Прокофиев, е нещо много. Всички знаем, че той има много привърженици, че дори предпочитат да четат неговите лекции, отколкото на Щайнер, защото им е трудно да разбират Щайнер. Дори само тези хора да започнат да търсят отговор за причината, която е накарала Прокофиев да говори за това е вече напредък.
Аз съм оптимист, мисля, че тази книга ще изиграе важна роля в посока разбиране на ситуацията в АО като цяло. Нещата са много сложни, то това пак ще е нещо пред нищо.
Все пак промяната не се получава от вън,не можем както до сега да стоим и да чакаме някой от вън да внесе промяна в обществото и в нас. Знаем, че с упорита вътрешна работа човек се променя, от там може да се внесе промяната и в обществото, затова всичко зависи от самите хора, по точно от съзнанието на хората.

Желая ви един прекрасен слънчев ден!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юли 27, 2014 12:56 pm 
Аватар

Вчера в ранната утрин е починал големият руски антропософ С. Прокофиев ... Светъл път на тази голяма славянска душа!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]