ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пон Дек 18, 2017 11:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Сеп 11, 2016 1:00 pm 
Аватар

"И така, ние виждаме: Старият Сатурн се образува по такъв начин, сякаш Престолите се събират в една точка от Вселената и там, бих казал, те извършват в космически мащаб това, което прави копринената буба, когато тя изтъкава своето собствено тяло от тънките копринени нишки. Престолите извличат топлинната субстанция навън и я принасят в жертва пред олтара на Стария Сатурн. На Стария Сатурн животът на Архаите, или Духовете на Личността, в общи линии, се свежда до това да свържат личността, Азовото съзнание, с топлината. Сега тази топлинна субстанция, разлята от висшите духовни Същества, Престолите, се носи из Космоса. И ние вече знаем от какво бяха съставени топлинните яйца на Стария Сатурн. Те бяха изтъкани от Престолите, и по-точно от техните собствени тела, принесени в жертва пред олтара на Стария Сатурн."

Сс 110, Р.Щайнер

Неврохирург: Когато изпаднах в кома, бях в Рая, беше красиво

Има ли живот след смъртта?
Неврохирург изпазнал в кома и бил в Рая

"Нямах никакви спомени от живота на Земята. Пред мен се появи голяма, истинска врата, коридорът беше пълен с цветя и навсякъде имаше пеперуди, ангели летяха, а душите танцуваха. Там имаше цветове и извън спектъра на дъгата. Нямаше страх, нито каквато и да е болка", така д-р Ибен Александър описва Рая.

Ибен Александър е американски неврохирург и неразделна част от неговото призвание е да знае всичко за мозъка. Той често използвал знанията си, за да може с научни доказателства да опровергае тезите на онези, които твърдят, че са се върнали от задгробния живот и свидетелстват за живот в Рая. Но не е очаквал, че един ден и той би могъл да се превърне в един от тях.

През 2008 г. д-р Ибен се разболява от бактериален менингит и изпада в кома. След като се събудил знаел, че е бил в Рая
"Когато се събудих се опитах сам да си обясня всичко, което видях от гледна точка на един учен, неврохирург. Лекарите ми казаха, че всичко това съм го преживял, защото съм бил много болен и съзнанието ми си е поиграло с мен. Но не вярвам в това. Всичко изглеждаше прекалено истинско, за да бъде плод на въображението ми", казва Ибен.

На въпроса как е знаел, че е бил в Рая, Ибен обяснява подробно за това, което е видял там.

За връщането в тялото и земния си живот, казва, че не си спомня, но смята, че е свързано с молитвите, които целодневното повтаряли близките му покрай болничното легло. Казва, че след като това се е случило, повече се обърнал към вярата, но казва и че разбрал едно важно нещо.

"Разбрах, че няма една истинска религия. Това е погрешно схващане. Единственните важни ценнности са състраданието, прошката и даване вяра."

http://e-zdravey.com/bg/nevrohirurg-bya ... oma-video/

"...Всеки път, когато кажете „аз” за себе си, в
мозъка ви заблестява малко пламъче, което не може да
се види с обикновени очи. Същата светлина, която
оцветява с багри пеперудата, призовавам в мен, когато
кажа за себе си „аз”. Ако бих могъл да излъча този аз,
с тази светлина, бих могъл да създам рояк пеперуди. В
древното юдейство има една дума „Яхве”, която е
същата като „аз”. Тази дума „Яхве”, в еврейския език,
е можел да произнася само жрецът, тъй като е бил
подготвен да каже какво означава тя. Защото в
момента, когато жрецът (свещеникът) е изговарял
думата „Яхве”, ако я изговарял с истинска сърдечност,
е виждал наоколо образи на летящи пеперуди..." , Сс
Сс 351, Р.Щайнер

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Окт 01, 2016 9:33 am 
Аватар

Сс 182

"Трябва да развием у детето съзнание не за абстрактните понятия, а за реалността, за това, което то може да си представи. Първо самите ние трябва да имаме връзка с него. Този, който иска да предаде на детето идеята за безсмъртието чрез образа на пеперудата, която от гъсеница се превръща в пеперуда, но сам не вярва в това безсмъртие, не може да го поднесе също и на детето. Но който се намира в областта на духовната наука, знае, че пеперудата е действителна, създадена от световния дух картина на безсмъртието."

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]