ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пон Дек 17, 2018 9:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Дек 30, 2013 7:14 pm 
Аватар

Пускам линк към книги, статии и лекции по Лечебна педагогика - едно от практически насочените направления на Антропософската духовна наука, с богати традиции и опит по цял свят. Насочена е към обучение, грижа, вникване в съществото на детето със специални потребности, и е изпълнена с истинско благоговение към това същество, като истинска проява на Духовния в земния свят, независимо от заболяването, увреждането, проблема.

Самата аз съм завършила обучението по Лечебна педагогика и социална терапия в България, което продължи три години, имам 6 месеца психотерапевтична практика в чужбина, и реално работата ми като психолог и учител последните години непрестанно ме среща с деца с проблеми, деца с диагнози и какво ли още не...

Лечебната педагогика стъпва върху Антропософското разбиране за човека, за неговата тричленност - Мислене, Чувстване, Воля /в нервно-сетивната система, средната ритмична система и системата на веществообмянато/, в съчетание с неговата четиричленност - физическо, етерно, астрално тяло и Духовно тяло или аз. Съвсем схематично проявите на различни аномалии, проблеми, вродени и придобити заболявания при детето със специални нужди /обект на Лечебната педагогика/ са в неправилното функциониране на тези два "комплекса" в човешкото същество.

Основите, върху които индиректно също стъпва Лечебната педагогика, и чиито ресурси ползва това е Валдорфскаа педагогика. Затова, интересуващите се от Лечебната педагогика - като родители, като учители, като терапевти, логично стъпват и изучават и Валдорфската педагогика, и нейните основни идеи.

Като участник в тригодишното обучение, и като български лечебен педагог и социален терапевт /заедно с още колеги от цяла България/ създадохме по време на обучението Библиотека, която сега вече е ресурс на сдружение Опора Бг, но голяма част от това си беше и ресурс и в моя личен лаптоп.

Изпращала съм на много хора отделни неща, както по Лечебна педагогика, така и по Валдорфска педагогика. Реших нещата да ги събера и да ги направя за всички.

Бих се радвала, ако всичко това може да бъде полезно за хората! То няма нужда да бъде крито, или до него да се стига по "специален" начин, чрез заявяване но определена "мотивация". Ние човешките същества нямаме и не можем да имаме никакъв монопол върху Духовната литература!!!

Ще помоля, ако някой пуска тези линкове в друг или други сайтове и форуми, да пусне линк директно към това изказване, или просто да го цитира. Държа да се знае защо се прави тази библиотека, както и библиотеката по Валдорфска педагогика.

Благодаря!

https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]