ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Сря Сеп 26, 2018 7:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 10:45 am 
Аватар

Зазоряване написа:
Ех, козирог, разбирането не е вашата сила!

Зазоряване, съжалявам, че се намесвам в този диалог, но мен ме шокира подобно мнение /изказано в случая по отношение на К./, явно го проектирате не само вие, но и "антропософите" като някакво ваше си "ниво", с което мерите другите, и аз не знам какво мерите... "Разбирането" на Антропософията изобщо не е смисълът на заниманията с А. Това е да кажем една втора необходима крачка. Първата крачка точно според Щ. е да бъде "разбрана" чрез вероятен "учител"/човек, група, лекции на Щ. - в "Как се постигат познания..." това е А-Б-то/, необходимо ниво, и това се преплита с раждането на собственото ни разбиране... Но целта на А. никога не е била само в едното й "разбиране", "мъдруване" и предъвкване... Съжалявам, но това дълбоко ме разочарова да го чуя от вас. И моля не пишете, че сега сме в дует с К. и затова говоря така... Не, аз съм също така изключително настроена творчески натура още от дете, и А. доразвива това в мен... И не ми казвайте, че под думата "разбиране" имате нещо друго предвид... Разбирането може да бъде едно единствено - вникване и обяснение на вече прочетено, това е - не зависимо за какво става дума. Но това не е Антропософия. Това е стъпка, начална в А.

Също така смятам, че мисията на А. не е само да чакаме и въздишаме по розовото бъдеще, а да опознаваме духа в материята, а това става именно, чрез боравенето и с материята и с антропософските идеи, като взаимно се оплождат и изясняват... Това ще отваря все повече и повече очите на материализираното и ариманизирано човечество за Духа, а не "разбирането" и предъвкването на Щ. като стъпала в познанието на А., така може да се роди някаква надежда изобщо за развитие на самата А., чиято красота буквално е обезобразена и окарикатурена! Тя е само "разбирана", но не живяна и не е развивана вътре в себе си като едно съвременно мистерийно Посвещение, което прониква в материята и й дава своето съвременно тълкуване...

Нима ще отречете една много по-висока степен на интерпретация на духовните истини, в чиято онова стои гьотеанистичния подход, именно върху който е залегнала и цялата А., свалена на земята чрез Щ. - нов духовно-научен подход, който вгражда в себе си съвременния, но вниква зад материята?! Така или иначе всеки отворил книга а Щ. се докосва до този подход, но малцина истински се потапят в него, оттам в истинското творчество, което А. може да импулсира, а заедно с нейното същество и духовните същества, които наистина чакат нашите дарове и са ни благодарни за тях, Зазоряване...

Зазоряване, дори човек и да направи грешки, да допусне неясноти в свое изследване, самото изследване продължава да зрее и в Духовния и в Земния свят, то зрее заедно със своя автор-създател. Всяка една подкрепа в такъв момент е важна, ценна, а не думи от сорта: Прекрасно, но тука това не е ясно, и по-добре не пиши за това... или Каква красота, но така е разстлано, че е някак необятно... Да, Зазоряване, отворете сетивата си за необятността - това е А. Излезте от самата А. и я живейте в нейната Космичност тази А. Безброй много Духовни същества ще помагат тогава, ще ликуват в радост и ще благодарят!

Въпреки, че в момента ми е доста притеснено, защото се подготвям за пътуване, за мен е важно да отделя от времето и да кажа тези неща. ((D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 4:13 pm 
Аватар

Цитат:
мисията на А. не е само да чакаме и въздишаме по розовото бъдеще

Ма какво розово бъдеще, бе, Малина? #`y`3` Такива мракобесни католички от кръга на Тома Аквиснки и папа Николай не знам кой си като Зорка докараха човечеството до това положение! А сега отгоре на всички по един несъзнателен начин продължават да го успиват напявайки някакви песнички за вечната и свята антропософия, която размахват като лист тоалетна хартия насам-натам, за някакъв етерен Христос на тепсия (за който аз ги информирах, че им е/беше надеждата) и кулминацията на 5 епоха след 1000 години.....ала-бала...."великата" Шеста епоха....ала бала, ала бала недомислици, за които и самият Щайнер е виновен с противоречивите предсказания, които е направил, карайки баламите "католици" прости да вярват в нещо си...как щяло да се оправи от самосебе си! #`y`3` А-ха, ше се оправи друг път! То ще се оправи, ако иска да се оправи, ама то не иска! Искат католиците от доминиканския орден, ама те не искат!

Всичко свърши! Битката на Небето свърши! Аз съм тук, за да оповестя края й, след което се махам! И нека благодарят господа католиците, че съм ги информирал. Защото техния вожд Щайнер не успя лично да дойде и д ги информира. Не се инкарнира, както се надяваше в края на 20. век. Защо бих ги попитал, но отговор няма как да дойде, защото техният вожд не го е дал! А те без подробни католичшки инструкции нищо не правят! Инкарнирах се, глупакът, Бикът Господен, за да ме замерват с подпалки за пореден път такива като Зорка, пловдивското диване и някои други малоумници импотентни без полови органи.

Пепи и тя ме позамери с туй-унуй, ама накрая се усети и спря! `sw`1`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 6:09 pm 
Аватар

Поздрав с една страхотна песен на Скорпиънс за всички, Пепи, за теб е специално с български превод...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 7:25 pm 
Аватар

благодаря

&j_^
прекрасна

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юли 10, 2013 11:41 pm 
Аватар

Цитат:
Всичко, което се случва в живота ни има своето значение. Дали осъзнаваме това или не - няма значение.
Всяко приятелство, всяка човешка връзка има предназначението си.

Пепи, мисля, че тези твои думи ми помогнаха да разбера какво представлява твоята душа. Звучиш като един проподник, който най-искрено е загрижен за състоянието на своята аудитория и полага всички грижи, за да я предпази от грехове! Нека така да го кажа! В днешно време, когато греховете са далеч повече и освен това далеч по-уместни отколкото в миналото, тези проповеди стоят малко остарели. Имам подозрението, че в преден живот ти си била проповедник, вероятно католически (какъв друг, щом си от кръга на Рудолф Щайнер), от средните йерархически нива и със свито сърце си гледала как по-висшите ти колеги безчинстват с отмиращото катарство. Виждайки как един по един те отиват на кладата без да могат да се защитят, без да бъдат чути и особено разбрани от католишките папагали, ти си си рекла, че в следващ живот непременно ще им дадеш трубуна, за да се изкажат! И си се заклела да не им пречиш затова, макар на моменти тяхното "учение" да е стряскащо!

И ето как се е стигнало до нашето днешно приятелство! Има и други версии, но тази е най-забележителната, благородната и представящата те в най-добра светлина!

С приятелски чувства се разделям с теб също и аз! `S`4`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Юли 11, 2013 12:16 am 
Аватар

Не, не проповядвам, никога не съм имала за цел подобно нещо, но няма проблем, да разбираш думите ми по този начин, на мен не ми пречи

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Юли 11, 2013 12:49 pm 

Кви са тия раздели,що така?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Юли 12, 2013 11:42 am 

Козирог, вие не взимате предвид един основен принцип, лежащ във всички мистерийни школи.
Когато човек мрази нещо, той е пленен от омразата си, не може да се издигне над собственото его и да погледне обективно нещата, хората и процесите, не може изобщо да ги разбере, понеже поставя себе си, своите чувства пред тях. Изискването на всички мистерии е било, човек първо да победи себе си.
Така че с вашето изказване, че ме мразите, доказвате, че не можете да разберете нищо от това, което казвам когато и да е, а също не можете да разберете изобщо хората, които мразите. Оттам следва, че вашите изказвания относно хора, събития, процеси и т. н. нямат никаква основа, висят във въздуха и се опират само на вашите лични предпочитания и не овладяни силни отрицателни чувства.
Така че и защитата на Дорина е безпредметна, понеже казвам определена истина, която вие самите доказвате. ((D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Юли 12, 2013 12:19 pm 

Зазоряване, защо тъй държиш да казваш определена истина?
Нали знаеш, че преди да можем да споделяме истините с други, трябва първо да се научим да не изкривяваме вече дадените истини. Затова ако разрешиш на себе си, вместо да си губиш времето в полемики, може да си прегледаш антропософските преводи. ; та дано откриеш това, което трябва да промениш в тях.
И хич не ме разбирай погрешно, щото нямам лични чувства към теб, след като не те познавам.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юли 14, 2013 11:57 am 

Който и да сте, най-сърдечно ви моля, да ми посочите точно местата в преводите ми, които намирате за погрешни. Можете да го направите тук във форума, може в отделна тема, можете и лично да ми пишете. Не е правилно общо да твърдите, а или да сравните с немския текст, или да ми посочите местата, аз сама ще ги сравня. Иначе не мога да ви взема на сериозно, а само, че изпитвате симпатия към Козирог и искате да го защитите, като не взимате отношение по същество в дискусията, а насочвате стрелите си в друга посока. Учудват ме изобщо защитите от други хора, като че ли той сам не може да се защити. Мисля, че го подценявате, или не сте чели неговите отговори и обвинения към мен. Но там никой не взема отношение доколко те са правилни. Не искам да разширявам дискусията, а още по-малко искам някой да се обявява в моя защита, понеже това не е детска игра. Дискусията може да се води по същество, а не лично. И аз мога да го правя и изобщо да не засягам лично Козирог. Но самият той не го прави, а не допуска и каквото и да е обсъждане на неговите мисли, освен хвалене, а твърденията са наистина сериозни и някои от тях могат сериозно да се обсъждат. Но не мога и да мълча при явната преднамереност за очерняне. Не съм ангел и имам право да проявя и чисто човешки чувства, когато съм конфронтирана с всички изявления от перото на Козирог. Но изглежда, че просто не използвате чувството си за обективност.
Нека Козирог да престане да се занимава с мен, все едно, че не съществувам. Но той няма да го направи, понеже му прави удоволствие да упражнява черния си хумор върху мен. И щом той го прави не мога винаги да оставям без отговор репликите му. Опитвам се да не реагирам, но той все повече предизвиква, докато отговоря. А щом аз отговоря, настава голяма трагедия.
Очаквам коментарите ви относно преводите ми и ще приема всяка достоверна конкретна критика по същество.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 157 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]