ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Сря Ное 21, 2018 11:19 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Фев 07, 2013 11:15 pm 
Аватар

Твоят цитат е много кратък, за да се облягаме на него за повече конкретика. В момента не мога в дълбочина да се занимая с този въпрос. Оставил съм го за по-нататък. Защото хубаво е да има повече аргументация, не само Щайнерова, а и венерина, както вече загатнах за случая с Венера и нейния среден пръст, а също и друга, която не съм изложил все още. Но все пак горният цитат е доста изчерпателен.

Също така трябва да говоря и за това, КАКЪВ е смисълът от незабелязването на Събитието Пришествие от хората! Има ли някакъв смисъл или е просто едно обикновено нещастие? - О да, има смисъл и то голям! Дори може да се зададе въпросът: - Имало ли е основание да бъдат строени въпросните небостъргачи през 1930-40, да се издават еднодоларовите банкноти с надписи ONE и Нов Световен Ред и т.н. подобни неща? - Отговорът отново е да! А отгоре на всичко може да се зададе въпросът: - Имаме ли основание да бъдем дори благодарни на въпросните ложи, сътворили тези спънки пред хората пред 1930-40? Парадоксален въпрос, нали? Отговорът обаче отново е ДА!......

Няма нищо случайно на този свят, от най-малката снежинка, камо ли до такова Велико (не)Събитие като Пришествието, извършило се на Небето обаче! Нима ако Тези, от които То наистина е зависило, щяха да допуснат да се провали, ако нямаше смисъл в това? #~!~1

Лека нощ на всички

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... 6NZxA&NR=1

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Фев 07, 2013 11:33 pm 
Аватар

И така, Пепи, ето го въпросното ГА 182, и лекцията вътре ""Какво прави ангелът в нашето астрално тяло". Мисля тук е нужно да търсим отговора за връзката между онова, което се разразява в човешкото астрално тяло, онова, което то може да понесе, и онова, което е нужно Христос да поеме, ако има кой осъзнато да го сподели с него, т.е да "познае" Христос днес... И така бъдещето на човечеството минава през астралното тяло /с шестващата Венера там/ и връзката с Христос...

https://docs.google.com/file/d/0B4tUjId ... lvX0U/edit

В лекция 11 от ГА 236 например Щайнер представя свои наблюдения на негови съвременници и констатира много интересни факти пик в креативността им /точно в нея!!!, а това е отново Венера!/в млада възраст и пълен спад след 40-те им години... Той представя работата на Духовните йерархии в човека през тези житейски възрастови периоди, която работа се застъпва. И прави извода, че всъщност в средна възраст, когато започва един физически упадък налице е и един интелектуален и креативен /душевен/ упадък! Причината?! Да, човечеството все повече и повече не може да направи в този период от живота си връзка с Първата духовна йерархия и по този начин да направи по-нататъшната си връзка с Духовния свят, с една дума - спира взаимоотношенията си с Духа точно в тази възраст!!! Жалко, но факт! >>^

Лека и вълшебна, Пепи! <9^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2013 12:38 am 

Здравейте!Аз го разбирам,че ако се бе случило,то човек би“изгорял“.Съзнателната душа би се заличила и човечеството би станало духовно марионетно.И вече не бихме вървяли към дух-себе,като свободни и развили се човешки същества,приели Го в душите си а по друг начин.Затова,като не сме готови през ариман та до Орифиел с бухалката,докато ни доиде акъла.В един от постингите на Пепи,имаше за времето около 2500-600 година.Там Щайнер казва,че ще бъде ужасно и мрачно време,в което шепа хора ще трябва да спасяват изпадналото в „долни страсти„ човечество.Което значи,че е било предизвестено,въпреки това,вярвам,че Любовта и приемането на Христос е най важно.Лека нощ и от мен!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2013 1:34 am 
Аватар

Перфектно, Ванка! Наистина, човечеството щеше да стане марионетно, ако не по собствена воля беше започнало да вижда Христос! .... И наистина е било предизвестено (не)Пришествието, иначе Щайнер най-малкото нямаше да говори за тъмната епоха на Орифиил, която се задава така или иначе! Точно тя е препъни камъка на дългите и 'щастливи' 3000 години, когато човечеството уж щяло да развива етерно виждане. Да, щеше, ама изпусна момента, който беше през 1930-40те! Имаше шанс това да стане и до края на века, дори малко по-късно, до скоро, но........не! Сега трябва да се надяваме на малцината, които чрез езотерическо обучение трябва да го постигнат като дар и по милостта на духовете! Духовете теглиха шута на високомерното човечество! А това, че то дори не разбра какво стана, е просто трагедия! Това е най-голямата трагедия, че не се знае в какво страшно положение се намира гордото човечество.

Отгоре на всичко въпросното предизвестие е било известно от векове! От векове се е знаело какво ще стане! От векове! Това ще покажа скоро, ще го визуализирам.

Все пак трябва да се каже, че човечеството като цяло имаше малък шанс през 20. век да види трайно Христос. Трайно казвам, а не смътно, както вероятно е станало при мнозина. Имаше шанс, отново най-малкото щом Щайнер е насърчавал хората към подготовка за събитието. Но все пак....не е станало! Те не пожелаха да чуят какво им казва Щайнер. Гворя за хората като цяло, а не за малцината антропософи, които докрай са около Щайнер.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2013 1:36 am 
Аватар

'Изгорянето' на човека е много добре казано. Който може да мисли, да се сеща.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2013 8:23 am 
Аватар

~w!~

Такаа....

нямам време да трия нецензурни думи и обиди имам достатъчно друга работа

козирог,
виждам, че вече си позволяваш да ме обиждаш

Жалко, защото имаш интересни разсъждения, но явно не можеш да обуздаеш това, което говори в теб ~!`1`

Имам молба към теб - моля прегледай постовете си, които си писал и ги почисти от всички обидни думи и се опитай да спазваш добрия тон

повече няма да се занимавам, да не кажете после,че не съм предупредила

тази тема я заключвам

а ако продължавате в същия дух, скоро и форума няма да го има
засега аз се оттеглям от форума

ако имате въпроси, моля пишете в темата организационни въпроси

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Фев 09, 2013 8:56 am 
Аватар

Изображение

и от сега нататък много внимателно с изразите

*&>^

не ме тормозете, нямам време да се занимавам, самоцензурирайте се
,<^\

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]