ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Сря Окт 24, 2018 1:35 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Фев 06, 2016 9:49 am 

Дорина Василева написа:
Това е уникално изследване!
Благодаря, и на Сергей и на Фалег!

В момента аз оформям моята седма книга - "Космическо-земният път на пеперудата и човешката душа". Това е моето четвърто изследване, което се основава на Антропософията.

Вашето изследване тук, Сергей и Фалег, за Гьотеанума като цяло, както и за основните мотиви, които са изобразени върху двата купола, за мен бяха много важни. Те завършиха собствената ми визия за съществото на пеперудата.

Моето изследване за пеперудата, аз започнах преди 3 год., но аз завършвам сега. В него аз само ще дам основни щрихи, основни моменти от мотивите на Големия купол /там, където е космическата "пеперуда"/ и ще насоча читателите към вашето изследване тук.

Не преставам да се изненадвам как Духът работи, за да среща хората, макар и виртуално, и да развива всеки един от нас!

Това е уникално изследване! Благодаря, и на Дорина Василева!
Еще следовало бы рассмотреть - Ефект на пеперудата

Изображение

В теорията на хаоса, Ефектът на пеперудата е чувствителната зависимост от началните условия, където една малка промяна на параметър в нелинейна система може да доведе до големи разлики в по-късните състояния. Името на ефекта, дадено от Едуард Лоренц, е извлечено от теорията за образуването на урагана, която се основава на това дали дадена далечна пеперуда е размахала или не крилата си няколко седмици преди това.

Макар че ефектът на пеперудата може да изглежда езотеричен и малко вероятен, той се проявява при много прости системи: така например, една топка, която е поставена на върха на даден хълм, може да тръгне в няколко различни направления, които са изцяло зависими от леки различия в началната позиция.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1 ... 1%82%D0%B0

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Фев 08, 2016 7:48 pm 
Аватар

Благодаря ти, Сергей!

Аз прочетох няколко статии за Ефекта на пеперудата. Но повечето автори се движат по повърхността на това явление. Наричат го "окултно", "езотерично", но всъщност те не обясняват силата и дълбочината на този символ-образ и на това явление.

Всъщност Рудолф Щайнер прави това. Пеперудата носи в себе си цялата сила на космическата еволюция, от времето на Стария Сатурн. Тя е същество на Светлината. Тя е свързана с човешкия Аз, с Яхве и с Луцифер. Тя е свързана с Космическата памет. Тя е носител на основен космичен закон и основни космически принципи, които са залегнали в основата на цялото Сътворение - принципът на метаморфозата, принципът на вечното движение и принципът на преминаване от форма във форма. Тези основни принципи ние можем да намерим в друидските кромлехи, в българското хоро, в българските нестинарски танци върху огън. Ние виждаме образът на пеперудата при напречен разрез на човешкия гръбначен мозък - бог Озирис и Изида са окултните "родители" на човешката нервна система. Метаморфозата ние можем да видим на макрокосмическо и микрокосмическо ниво.

Ако човек наистина е запознат с всички окултни факти, които Рудолф Щайнер предлага на човечеството, то тогава Ефектът на пеперудата няма да води до удивление. Напротив, той е закономерен акт на реакция на материята, зад който акт стоят горните три принципа, а зад тях стоят висши космически процеси, които са част от мегапроцесите на цялата човешка еволюция. Ние трудно можем да си представим тази картина. И всъщност някои автори го наричат Ефект на хаоса - напротив! Това е хаос за материалистическото съзнание, но от космическа гл.т. Ефектът на пеперудата е космическо следствие на висшия космически ред!

Аз съм готова с книгата. Може би до няколко седмици тя ще бъде редактирана. И тогава, Сергей, аз много ще се радвам да мога да ти я изпратя в електронен вариант. Аз ще я издам като електронна книга, защото в нея има много цветни и красиви илюстрации - и в този момент за мен е финансово трудно да я издам на хартия.

Благодаря ти за подкрепата! ]>^&
&__^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Фев 09, 2016 10:10 am 

Дорина Василева написа:
Аз прочетох няколко статии за Ефекта на пеперудата. Но повечето автори се движат по повърхността на това явление. Наричат го "окултно", "езотерично", но всъщност те не обясняват силата и дълбочината на този символ-образ и на това явление.

Благодаря ти, Дорина! Наш диалог помог и мне в Камне основы (viewtopic.php?f=311&t=1810) через Метонов цикл, Эффект Колиско (viewtopic.php?f=272&t=1809) и эффект бабочки увидеть стадию куколки

Метонов цикл базируется на равенстве с довольно высокой точностью длительности 19 тропических лет (365,24 х 19 = 6939,56 суток) и 235 синодических месяцев (29,53 х 235 = 6939,55 суток). Однако есть попытки усмотреть в этом простом арифметическом соотношении некий внутренний сакральный смысл. Наиболее известной в этом отношении является геометрическая интерпретация метонова цикла т.н. Цветком Жизни (Flower of Life). На рис. 2.4. приведены три варианта такой интерпретации, в основе которых лежит одно и то же соотношение 1:6:12, где 1 - один центральный элемент, символизирующий год, содержащий 13 лунных месяцев, 6 - шесть аналогичных элементов, расположенных равномерно вокруг центрального, и 12 - двенадцать периферийных элементов, символизирующих годы, содержащие по 12 лунных месяцев.

Изображение

Рис.2.4. Метонов цикл как «Цветок Жизни»
http://janto.ru/repository/006/02.html

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2016 1:59 am 

Сергей,

Поздравления за тази находка- триптиха ! viewtopic.php?f=311&p=7396#p7396

Разтърсващо е !

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]