ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Пон Ное 19, 2018 1:03 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Ное 30, 2012 3:35 pm 
Аватар

Пепи, искам да отворя тема със заглавие "Като ми пееш Пенкеле, кой ли та слуша?!", където отново да бъдат повдигнати въпроси, отшумяли във форума без отговор.

Ще започна със задаването на следните няколко "стари" в този форум въпроси, които да бъдат обсъдени и към които постепенно ще бъдат добавени други:

1. Как така, след като е обитавал Слънцето, където до настъпването на Голгота е бил Христос, Михаил не е бил Негов служител или Лице, а на обитаващият Луната Елохим Яхве?

2. Има ли нещо общо първият Гьотеанум в Дорнах с храма на Соломон, при положение, че е бил видимият резултат на сътрудничеството на Рудолф Щайнер с розенкройцерството през 20. в. и в частност с неговият предводител Кристиян Розенкройц, който е инкарнация на легендарния строител на храма на Соломон Хирам?

3. Щеше ли антропософията през 21. в. да придобие друг облик, ако в края на предишния беше достигнала своята кулминация при втория опит за инкарниране на Учителите от школата в Шартр?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Съб Дек 01, 2012 9:59 pm 

Може ли твоите гледни точки,ако не е нахално?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2012 9:55 am 
Аватар

И аз имам два въпроса:

1. Каква е връзката между трите събития: очакваното инкарниране на Ариман, очакваното етерно пришествие на Христос и "неочакваното" решение на платоници /и манихеи, според нашият съфорумец/ да не се инкарнират? Другата версия - инкарнирани са, тогава - как тези три събития се свързват отново? Какво би произлязло в първия случай и какво във втория?

2. Щайнер, говорейки за Съществото на Антропософията, казва /не мога в момента да търся цитата, ще го преразкажа/, че развитието на АО по своя път ще повтори развитието на едно дете, т.е. седемгодишните периоди, като те ще бъдат по около 700 години за период, става дума за това че 7 години от фазите в развитието на детето отговарят на 700 годишен период /даже между 600 и 900 год./ от развитието на АО. Което променя картината - АО е все още в първата си фаза и тъй ще е в следващите 600 години - родило се е само физическото тяло и то току-що /преди стотина години/ *!2!* ... Може би наистина нека погледнем какво се случва с детето от 7 до 14 год., за да имаме картината какво ще се случи в следващите 700 години в АО, от гл.т. на развитието на неговото физическо тяло.

Последна промяна Дорина Василева на Пет Мар 15, 2013 9:32 pm, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Дек 28, 2012 4:24 pm 
Аватар

Цитатът е от Мангуров /предполага се, че е по Щайнер/: ". В развитието на човечеството трябва да встъпи особено свръхсетивно същество, от една страна в седемчленния си строеж подобно на земния човек, а от друга- явяващо се най-младият, завършващ член на Небесната София. То ще стане главният посредник между нея и земния човек. Като нас, съществото Антропос-София също преминава през определено развитие, но не по закона за следващите едно след друго седемлетия, а в ритъма на 700 години, или по точно от 600 до 900 години. Следователно, за това същество едно земно столетие се равнява на една година, каквото е съотношението между диаметрите на Слънцето и Земята, защото то се развива не по земен, а по СЛЪНЧЕВ закон."

http://liternet.bg/publish5/dmangurov/sofia.htm

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]