ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Чет Окт 18, 2018 3:42 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Правила на форума

Натиснете за да видите правилата

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Дълбок поклон!
Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Юли 29, 2014 2:24 pm 
Аватар

Изображение

В памет на Сергей Прокофиев...

В момента международната антропософска общност се прощава в залата Шрайнерай в Дорнах, с тази голяма личност.

Това е залата вляво от централния вход на Гьотеанума. Някога там се е творяла дървената статуя Представителят на човечеството.

Имах щастието преди повече от година да бъда на седмична среща там. И сега мислено и с душата си съм пак там...

Дълбок поклон и благодарност!

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Дълбок поклон!
Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Юли 30, 2014 11:18 am 
Аватар

Писмо, което сутринта получих и преведох. Това са хора, с които бях миналата година една седмица в същата тази зала Шрайнерай...

"Скъпи приятели,

Погребението на С.Прокофиев беше много трогателно.

Сутринта имаше прощаване при затворен ковчег. Много красиво и семпло положени в края на залата Шрайнерай, небесно сини плоскости в полукръг със седемте планетарни печата, разположени върху тях. Печатите са направени от съответния метал.

Семпъл дървен ковчег, заобиколен от 7 големи свещи и 7 букета от червени и бели рози. Много респектиращо, трогателно и прекрасно. Специална атмосфера на тъга, уважение и тиха радост. За мен на по-висше ниво залата беше изпълнена с мек нюанс на бледо трептящо бяло, розово бяло. Имах чувството, че всички неотдавнашни страдания на Сергей са били излекувани.

Залата беше препълнена. Хората бяха дошли един час преди обявеното време, за да запазят място, стоейки отвън с чадърите си в лекия дъжд, който охлаждаше топлото и задушно време. Над 400-500 човека, и повече, вътре и извън залата.

Звучеше прелестна музика на пиано в началото и в края на службата, дадена от свещеника на Християнската Общност – г-н Херцог. Той говори прекрасно, честно и открито, за битките на Серьожа, оставайки понякога сам в нещата, в които вярва. Разказа как е намерил книгата на Р.Щайнер „Как се постигат познания за висшите светове”, на 14 г. в дома на Волошин, приятел на майка му. И в ранните години е пропътувал сам пътя до Киев /около 700 или 900 км./, за да намери един лекционен цикъл. В онези дни Антропософията не е била позволена в Русия.

Отвън една дама рецитираше Медитацията на Основополагащия камък. Вътре Питър Селг говори за живота и работата на Сергей, много силно и вълнуващо. Надявам се да имаме копие от тази реч. Преди 16ч. изнесоха ковчега извън залата и повечето хора се отправиха към протичащата в момента конференция.

Астрид, съпругата му изглеждаше забележително спокойна. Чух, че е имала изключителна подкрепа, за да се подготви за деня. Вечерта, след приключването на конференцията, в същата зала тя беше поканила близки приятели и семейството.

Залата Шрайнерай е залата, в която Щайнер дава първите си лекции след опожаряването на Първия Гьотеанум. Това е мястото, в което се състоя и Коледната конференция. Тази вечер в нея все още се усещаше тази специална атмосфера. Този специален нюанс, както ако е благословена от Духовния свят, приемайки един истински Михаилов ученик, един истински брат, у дома!

Малки щрихи, споделяйки нещо с вас от специалния ден днес...

Розане /Швейцария/

Допълнение в кореспонденцията от Влад /Румъния/ - „Цялата нощ и цялата сутрин до края на погребението валеше, но когато излязохме навън, слънцето огря залата Шрайнерай и Гьотеанума, дори и времето честваше една голяма личност.”

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]