ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Сря Фев 21, 2018 2:27 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 6:44 pm 
Аватар

A! Kaто заговорихме за 'герои' на духа, ето един от тях, който след завръщането си от Америка в БГ - Господ явно си знае работата - затри малкото живи искри в АО. Главно под действието на този човек - вижте му само погледа - българското АО се смрази. Има негово интервю - нали е много модерно да се правят интервюта днес с 'водещи' личности `sw`1` - във Вестите, излязли току-що: http://aobg.org/files/newspaper/bg/av37.pdf Аз не ги чета от известно време, но този път попаднах на интервюто.

Забележително е все пак, че този човек не отрича, че събитието в края на века не се състоя. Горкият явно го е страх дори да каже кое е......камо ли да разсъди по него! Въобще не става ясно какво е това събитие! А и журналистката въобще не пита повече, защото или и на нея й е неудобно или е блондинка. _\} По всяка вероятност се има предвид въпросното неинкарниране на платониците в края на века, което съвсем адекватно сякаш обсъждаме и тук. Но кой знае, може да има предвид някое друго събитие!?...
Цитат:
Според мен, то е отложено за по-подходящо време,
когато ще са инкарнирани достатъчно духовно напреднали за тази битка лич-
ности.

Що за разсъждение само!?.... Това не е разсъждение, това е резил! Все пак според този английско-американски възпитаник отчита факта, че не се е състояло и понеже той не казва нищо без да е кооординирал мнението си с Прокофиев и Дорнах като цяло, тази позиция може да счита за официална. Все пак признаването на този иначе близък до ума факт е замечателно! Ами по-нататък?... #`y`3` Какво ще става по-нататък след като в края на века аристотелианската антропософия трябваше да кулминира в нещо, ако отказалите се да се инкарнират духовни учители не бяха загърбили Земята в настоящия период на развитието? И защо? Нито дума по този въпрос. До него въобще не се достига дори, камо ли да има някакво разсъждение или обяснение.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Адвент 2012
Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 7:05 pm 
Аватар

Цитат:
Задължително условие за развитието ни като антропософи е трудностите и кризите да нарастват, защото духовната ни стойност не се измерва при удобни и лесни обстоятелства. Колкото по-голямо е препятствието, толкова по-големи сили трябва да раз вием, за да го преодолеем.
Въпреки трудностите, антропофо софските практически инициативи по света са около 9 000 – 10 000 и са повече от католическите, въпреки че католиците са стотици милиони.

Първите две изречения са нещо като малоумно оправдание за провалилата се антропософия в края на века. Нейният провал беше предрешен и затова никой не може да бъде обвинявам, далеч съм от тази мисъл да съдя някой, но тя се провали най-вече в това, че не успя да вникне в същността на този провал и наистина да го признае! Сега само индиректно се правят намеци, за да се стигне до оправдания от сорта, че ето видите ли било пълно с практически инициативи............дрън-дрън-дрън! Дори, представете си, били повече от католическите! Ей тука малоумието на този човек бие всички рекорди. #`y`3` Нямам думи! Как няма да се стигне до подобно смешно и жалко състояние като днешното след като има подобни индивидуалности, които са взели антропософията, горката, за тяхна собствена!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 8:28 pm 
Аватар

Цитат:
Защото
да търсиш близост с Рудолф Щайнер
извън Антропософското общество означава сам да прекъснеш същинската
си езотерична връзка с него и с антропософията.

Ай-ай-ай..... `щ`

Ама с подобни изказвания хората веднага се лишават от свободата си.
Тутакси им се вменява задължението да влязат официално в АО.
Такива лични интерпретации на завещаното ни от Рудолф Щайнер ще обърне Духовната наука в догматизъм.

~!`1`

Ай..не трябваше да ми го даваш тоя линк...сега дни наред ще се ядосвам.... `f9b`
..и да не беше го дал..имам писъмце изпратено.. с линк към вестника.. отърване няма..

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 8:36 pm 
Аватар

kozirog написа:
Цитат:
Задължително условие за развитието ни като антропософи е трудностите и кризите да нарастват, защото духовната ни стойност не се измерва при удобни и лесни обстоятелства. Колкото по-голямо е препятствието, толкова по-големи сили трябва да раз вием, за да го преодолеем.
Въпреки трудностите, антропофо софските практически инициативи по света са около 9 000 – 10 000 и са повече от католическите, въпреки че католиците са стотици милиони.

Първите две изречения са нещо като малоумно оправдание за провалилата се антропософия в края на века. Нейният провал беше предрешен и затова никой не може да бъде обвинявам, далеч съм от тази мисъл да съдя някой, но тя се провали най-вече в това, че не успя да вникне в същността на този провал и наистина да го признае! Сега само индиректно се правят намеци, за да се стигне до оправдания от сорта, че ето видите ли било пълно с практически инициативи............дрън-дрън-дрън! Дори, представете си, били повече от католическите! Ей тука малоумието на този човек бие всички рекорди. #`y`3` Нямам думи! Как няма да се стигне до подобно смешно и жалко състояние като днешното след като има подобни индивидуалности, които са взели антропософията, горката, за тяхна собствена!

*!2!*

просто не мога да повярвам, че се пишат подобни неща и то в атропософски вестник, а още повече, че всички са доволни и щастливи - видите ли големи успехи сме постигнали...
`дд2`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 8:52 pm 
Аватар

Еми сори, че ти подадох линка, ама какво да правим? Aми аз съзнателно не ги чета тея тъпотии във Вестите, ама този път "интервюто" на Сивия Кардинал на АО в БГ ми привлече вниманието. И неслучайно, защото е много харектерно и показателно.
Виж как започва само то - с някаква недомлъвка, че иииииимало някакви проблеми! Ама по-нататък въобще не става въпрос какви са проблемите, що са, как да бъдат разрешавани... Те въобще не се формулират! Но ги имало!....
Накрая излиза, че проблемите са у тези, които смятат, че има такива и то защото не следват ръководството на изпълненото със светлина АО в БГ. Натам бият нещата. И ясно е казано, че това са хора, които са нито аристотелици нито платоници, а една средна, никаква група. И хоп - ето как са низвергнати. Само дето платоници въобще няма на Земята! Има ли? Няма! Дори тоя тиквеник го признава......но пак продължава да дрънка врели ни кипели! Той въобще не прави връзка с главния мозък!
И както викаш ти, според тоя шемет, щом не си част от АО, значи се самоотрязваш от антропософския дух!!! #`y`3` Хе-хе! Ами то това дори и да е вярно, аз никога не бих го казал публично, защото има стотици хора, които си четат Щайнер без да имат връзка с АО. Като мен. Аз чак на седмата година от заниманията с антропософия разбрах, че имало някакво АО. А такива хора има много и със сигурност са повече от членовете в АО. Каква наглост само да низвергваш насила толкова народ! И защо?.... Защо, бе!!!
Пепи, аз като ме гледаш, т.е. като ме четеш, на отрязан от антропософския дух ли ти приличам или на нещо друго! #`y`3` Я ме виж хубаво! Ето ме пак! #`y`3` .... Ами готов съм 100 пъти да се отрежа още, стига това, което живее в мене, да продължи да живее....... `&`4`

Ай наздраве!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 9:09 pm 
Аватар

Има много хора, не само в България, а по целия свят, които се интересуват от Антропософия, но не са членове на Обществото.
Нима тези хора са по-некачествени от тези, които са членове?
Изобщо не смятам, че е така. Те също работят упорито и са направили своя избор свободно.

Всеки сам изгражда вътрешната си връзка с Рудолф Щайнер, самото членство не ти гарантира автоматична връзка с него и с Антропософията...

Така че приятели, вие, които не членувате в АО, не се чувствайте накърнени от подобен род изказвания.
Бъдете упорити в изучаването на Духовната наука,рано или късно ще почувствате плодовете.

3`1`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 9:16 pm 
Аватар

kozirog написа:
Пепи, аз като ме гледаш, т.е. като ме четеш, на отрязан от антропософския дух ли ти приличам или на нещо друго! #`y`3` Я ме виж хубаво! Ето ме пак! #`y`3` .... Ами готов съм 100 пъти да се отрежа още, стига това, което живее в мене, да продължи да живее....... `&`4`

Ай наздраве!

Виж, няма да ти отговоря на тоя въпрос.
Твърдо съм против четкането на егото от рода на - браво, супер си, друг като тебе няма, и ..подобни.
Изобщо не е важно това.
За мен нещата стоят така- човек работи първо върху себе си, достига до ниво, на което може да дава и има нужда да дава . Продължава да работи и да дава без да чака овации и потупване по рамото.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 9:18 pm 
Аватар

И аз го четох, и онемях...

Чудя се обаче, защо хората /някои от тях, ето вие например/ години наред осъзнавате това, на практика знаете кой кой е, знаете истината, и въпреки това пак седите сред тази енергия. Защото истинските решения, истинската ангажираност и отговорност могат да дойдат от свободни и свободомислещи хора. Самият факт, че човек е в подобна структура, е вече свързване с нейния Егрегор, подчинение /гласно или негласно/ на всичко онова, което практически е неистина.
И понеже там е използвана думата "опозиционери" - да, докато бях член, бях опозиционер. Сега не съм член, и съм свободен човек, със свободна воля, събираме се хора, които споделяме именно тази свобода, правим това, което решим - сами създаваме отношения, в СВОБОДА СМЕ!!! Затова и гледам вече на подобни писания със снизхождение, даже и не ме ядосват. Уважавам индивидуалностите, но не приемам структурата и лъжата, на която служат. Много хора не могат да разберат какъв е мотивът да напусна АОБ - това е мотивът - че там се служи на една огромна десетилетна лъжа!!!

Въпреки това обаче Дорнахските пипала продължават да се опитват да диктуват и да набиват чембери на малките едва проходили импулси в хората /вие тук в БГ все се делите, все проблеми създавате - искат подчинение хората, това е то антропософска дорнахска директива!!!/..., лъжа след лъжа, мазало след мазало. И колкото по-далеко се развиват тези импулси от АОБ и от Дорнах, толкова повече имат шанса да родят нещо истинско. Защото АОБ и Дорнах раждат мъртвородени отрочета, или отрочета осакатени... Обаче вижте днес какво съзрях в лекцията, която после Пепи премести, нещо което ме шокира, което сам Щайнер казва - НЕ ПРАВЕТЕ, а се прави масово... Самите "антропософи" предават Антропософията...

" ... А д-р Зеелманс е показал само в една област онова, което трябва да се развие също така и във всички области на антропософската дейност. Именно такава задача трябва да си постави Управлението в Дорнах. В бъдеще ще стане ясно как действително стоят нещата. Тогава няма да се говори: „Ще донесем на хората Евритмията; и ако те, нищо не знаейки за Антропософията, видят в началото Евритмията, тя ще им хареса. А впоследствие, узнавайки, че зад Евритмията стои Антропософията, те ще приемат също и нея.” Друг случай: понякога се казва, че в началото трябва на практика да се демонстрира действието на лекарствените средства, трябва да се покаже на хората, че тези средства всъщност са действителни лекарства, и тогава хората ще ги купуват. А след това, по-късно, хората ще узнаят, че зад тези лекарства стои Антропософията и те ще дойдат също така и до Антропософията."

Ние сме длъжни да намерим в себе си мъжество и да признаем за погрешен такъв начин на действие. Само ако почувстваме отвращение от този начин на действие, Антропософията ще си прокара път в света. Именно стремежът към истина трябва да се отстоява в Дорнах за в бъдеще, – да се отстоява без фанатизъм, а на основата на честна, непосредствена любов към истината. Може би, преминавайки през това, ние ще започнем да служим на доброто там, където през последните години се извършиха толкова тежки грехове.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 9:22 pm 
Аватар

Всъщност темата е за Адвента, пак отиде в друга посока.

Аз исках да благодаря за добре водената навременна тема, ползвам написаното за изминалите адвентски седмици в моята страница. ^.>

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Дек 16, 2012 9:27 pm 
Аватар

Цитат:
Цитат:
идващата духовност от Дорнах, се поражда не на Земята, а в духовния свят.

докато Рудолф Щайнер е бил жив това е вярно, а за днешно време този израз дали все още е валиден, как мислите?

`c567d6`

Аз затова зададох тоя въпрос.

Защото днес, ръководството излиза и казва - зад нас стои духовния свят. Дали? Когато Рудолф Щайнер казва тези думи на Коледното Събрание действително духовния свят е стоял зад него и зад форщанда.
Но да се пренасят автоматично тези думи към днешно време и съответно днешното ръководство според мен е вид оправдания за всяко предприето действие от тяхна страна.

И без да се замисляме кимаме с глава- да така е ....Да, ама кой в днешно време е посветен като Щайнер?
И аз като kozirog ще кажа - дайте тука списъка, да ги видим тия посветени, дето имат изживявания в духовния свят както Щайнер и които в качеството си на посветени имат правото да кажат " зад нас стои Духовния свят"...

Там е работата, че имах късмета да чуя тия думи съвсем реално ...за съжаление...от член на УС.

`мд5`

едно ми е коледнооо.... `11фю`

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]