ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Сря Май 23, 2018 5:58 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 1:53 pm 
Аватар

Pepi написа:
с постовете, които изтрих, се опитах да покажа аналогията, която виждам в събитията на АО и протестите бг обществото - недоволство, желание за промяна и т.н.,

Изобщо никой не те е спрял да търсиш тази аналогия, сама се спря, защото реши еди си какво... Пък човек наистина като иска и има какво да каже, не виждам защо да не си отстоява позицията, за да го каже.
Тези външни аналогии нека ги видим в дълбочина..., ако можем...

И ако бъда искрена докрай - смятам, че цялата история на БГ след създаването й като държава, в туй число и онова, на което днес ставаме свидетели, е пряко свързано с онова, за което говори Козирог и е свързано с Богомилството и неговото удавяне по нашите земи... И тук се намесва, Пепи, "любимото" АОБ, вече в качеството си на инкарнирани души в нашето съвремие и свързани с ония в старата ни история - католици-аристотелици, които са мляли истинското християнство... Разбира се, трудно е човек да повярва изцяло в това, нали, звучи като фантасмагория!!! Процесите са свързани, да! Обаче на друго ниво! АОБ мълчи не защото няма какво да каже, а защото е следствие именно но онова лъжливо християнство, облечено в нови одежди! Бездуховността е в него, така както е и в цялата държава! Ето в това е приликата! Духовността е като в затвор в онова, което днес е наречено АОБ, ЕАО, Гьотеанум и т.н.

Бездуховността и лъжливото християнство не са от днес в тази държава... Плодовете са просто супер загнивали пред столетията и сега направо смърдят!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 2:19 pm 
Аватар

Pepi написа:
нищо не трябва да се прави
гледаме клипчета, пием биричка и щракаме с пръсти

Тук конкретно имаш предвид някой, АОБ ли, или изобщо онова, което е заляло българина от десетилетия..., тъй като искаше да разгледаш аналогии между АО и обществото навън.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 3:27 pm 
Аватар

Пепи, отговори ми, аз ли съм бираджията след всички тези красоти, на които те направих свидетел напоследък?

Ей каква песен, какъв ритъм изумяващ, какъв вокал........ и текста си го бива, ама Пепи ако беше още мааааалко по-умна и съобразителна щеше да кажеш: - Ако не беше един дявол, и ти щеше да пееш така! ....... http://www.youtube.com/watch?v=QFGWHrTX ... 0B2C7539A2

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 3:52 pm 
Аватар

Точно в момента Лунните влияния са особено силни поради съвпадението на 3 фактора: най-силното влияние на Луната при пълнолуние, най-силното влияние на Слънцето при току-що преминалия Йоанов ден и най-голямата близост на Луната до Земята! Не знам колко често се повтаря това положение, може би веднъж на 100 000 години!? Или 200......няма ли някой учен да каже?! Пепи?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 4:09 pm 
Аватар

За съжаление Филип Филипов, който Пепи често цитира тука, е замлъкнал след последната си прогноза... Въпреки, че говори по някой път и за Щайрен, барабар с другите духовни учения, той не свързва нещата с антропософския Йоановден в момента, което мен ме изненадва... Попитах го и цитирах думите ти в страницата му във фейса.

От това обаче, което наблюдавам в природата от около час, час и половина наоколо, е че нещо се случва - в тази огромна жега и пек, изведнъж се появи странен вятър, от нищото, притъмня, гърми откъм Балкана, но не вали, което още повече нагнетява атмосферата... Но... вятърът е много, много особен - бурен... Имам спомен за такова природно поведение при едно пълно Слънчево затъмнение през 1999 год... Мисля, че започва огромна буря, от нищото дойде просто!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 4:17 pm 
Аватар

Пепи де си!...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Юни 23, 2013 4:20 pm 

Mисля,че Пепи иска да каже,че е дошло времето,където трябва да се излезе навън от собственото си еснафско същество.Така,че по малко Вагнер,повече Вертер,ако щете!Или „даите да дадем„,както е казал поета.Ама,кой ли го чува...?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Юни 24, 2013 12:06 pm 
Аватар

Пепи, партизанке, още не си се изказала по въпроса за пиенето на бира! Кой нехае и пие пасивно бира? Сигурно мислиш още кой е той. Тактиката на щрауса обаче, възприета от висококултурната виенска Зорка и многознаещия ти пловдивски инспиратор няма да ти помогне!

Докъде я докара гордата антропософия само! Да спи или да се крие в миша дупка.......не мога да я изкарам партизанката да си поговорим.

Внимавай сега да не кажеш че съм лош и некултурен!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Юни 24, 2013 9:30 pm 
Аватар

Пепи, излазай от дупката антропософска дето си са скрила, да вземеш малко чист въздух! Стига с тия игри на криеница! `k@2`

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Вто Юни 25, 2013 4:57 pm 
Аватар

Мисля, че това е класика в жанра..., антропософския, не става дума за никой в момента, но просто ми хареса, Козирог, аналогията ти за патризаните и партизанщината...
Въпреки, че преди време, помниш ли в едно бройче на вестника нарекоха такива като нас "опозиционери" и сигурно ние сме нещо като "фанали гората", вместо да ходят по опери, да въздишат..., ама тя партизанщината е в задкулисието, а при "опозиционерите" директността е висша истина, тъй че...

Ето тука, един поздрав към Пепи!
Това е любимият ми филм и актьор от моето детство, толкова много харесвах този актьор!!! Какъв орлов поглед, остър, непроницаем и директен, ей!!! Пепи, какво ще кажеш, а?! Като орловите погледи на антропософистите и антропософистките - разузнавачи , нали?! `rq`

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]