ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Сря Фев 21, 2018 2:27 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Май 06, 2012 2:10 am 

Аз мисля за истината свързана с едно духовно откровение, като сбор от много гледни точки. Може тези гледни точки да ни се струват привидно противоречиви, поради това как сме поставени в света и от особеностите на нашето устройство- справка Философия на свободата Р.Щ.

По същият начин разглеждам и въпросът за идентичността на АО. Макар и в него да влизат строго индивидуални Азове, все пак обективно всеки от тези Азове допуска съществуването на нещо по-висше от него . Така неговата индивидуалност се чувства част от верига наречена Духовна Йеархия, без да губи в никаква степен своята идентичност.

Няма как всяка от тези индивидуалности да няма собствени пътеки, ниво на духовно израстване и разбирания. Но приобщени към най-младият член на Небесната София( Живото Същество Антропосфия), антропосфите в обществото придобват една чисто духовна йеархична идентичност. По мое мнение за нея се загатва в темата на годината.

Ето ние сме отделни Азове. Различаваме се едни от други. Антропософия обаче ни свързва със себе си. Ако усетим живо тази връзка ние веднага се чувстваме вече част от веригата на разположените над нас Йерхични Същества. И тогава нашата индивидуалност се чувства подслонена във по-висште от нея членове на Йеархиите. Тогава в нас започва да мисли и тъче Истината. Нашият Аз става тази деятелност на йеархиите. Ние възприемаме тази деятелност със своят Аз чисто духовно, разбира се в по- низка степен на осъзнатост, от колкото разположените над нас Същества. Това усещане е идентично с онова, което имаме в процеса на самото мислене като чисто изживяване. Мислейки нашият Аз сякаш изчезва и на негово място застава Мисленето. Сега то е нашият Аз. И с помоща на този Аз -мислене ние можем да имаме възприятие за собственият си Аз, но вече като обект на наблюдение.

Истинноста и опората, която внася живото мислене в нас е подобна на тази, която може да се усети и при изживяването на живата връзка с Антрпософия. Така че аз ги усещам нещата така:
Идентичността на АО може да бъде изживяна в живото и деятелно приобщаване с Антропософия.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Май 06, 2012 4:48 pm 
Аватар

Много хубаво си го казал, но..

Цитат:
Идентичността на АО може да бъде изживяна в живото и деятелно приобщаване с Антропософия.

ако това до сега не е станало, кво правим изобщо

изминали са 100 години и вместо напред да вървим, тъпчем на едно място

дори ми се струва, че сме направили един "кръгом" и вървим уверено напред, но в обратна посока

след смъртта на Щайнер така и нищо не се получава

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Май 06, 2012 5:42 pm 
Аватар

Pepi написа:

изминали са 100 години и вместо напред да вървим, тъпчем на едно място...

Пепи, изминали са само 10 години от създаването на АОБ.
Грехота е да се подрязват крилата на едно "дете" като това духовно общество. Тези 100 години, за които говориш са една абстракция за теб, защото не би могла да обхванеш с един свой собствен поглед цялостта на световните и космически процеси. Напротив, нещата са такива, каквито са и то е за ДОБРО.

Ако в нашия град има само един единствен доктор- антропософ, това е богатство и толкова.
Ако в България има хора с горящи сърца в Антропософията- това е богатство и толкова.

Ти самата казваш на едно място, че посвещението е абстракция в момента. Щом е абстракция за отделния ученик, накъде си се забързала и с какво основание си недоволна...
Знаеш ли, абстракции са ограничените ни умствени представи за това как ТРЯБВА да изглеждат едни или други формации на духовността. Ние си обичаме рамките и все си ги измисляме и натъкмяваме. А колко сме недоволни от всичко като цяло- нямам думи.

Нека не забравяме, че поставяики в своя център Христовия Импулс, АО се причислява към цялото Братство Христово, което за щастие не включва само Антропософското Общество. Ние още нищо не знаем за АЗА.

И отново да припомня онова цитатче :

Цитат:
„Аз посочих, как онези хора, които изцяло стоят в антропософското движение, ще дойдат отново на Земята в края на настоящето столетие (20 век), че тогава с тях ще се обединят и други, защото именно чрез това ще трябва да се реши спасението на Земята, на земната цивилизация от разложение. Тази е мисията на антропософското движение, която от една страна подтиска сърцето, а от друга страна е вълнуваща и одушевяваща мисия на антропософското движение. Към тази мисия трябва да бъде насочен погледът."

-----------------------------------

Такъв е моят поглед от далеч. Извинете за намесата в темата на обществото. Да живеят Вярата и Надеждата ! <^.>

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Нед Май 06, 2012 6:47 pm 
Аватар

Понеже темата на годината идва от Дорнах имах предвид, че това Общество не е на година, две нито на десет, като нашето в БГ.

За съжаление не съм такъв оптимист като теб.

Дано всичко да е за добро, както казваш.

,<

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Май 07, 2012 2:03 am 

Pepi написа:
Много хубаво си го казал, но..

Цитат:

ако това до сега не е станало, кво правим изобщо

изминали са 100 години и вместо напред да вървим, тъпчем на едно място

дори ми се струва, че сме направили един "кръгом" и вървим уверено напред, но в обратна посока

Няма как да очакваме да е лесно, след като живеем във време когато Ариман все повече напира да се въплъщава. Неговите духове са всичките наясно със своята работа. За стотина години човечеството преживя какво ли не.
Така или иначе, алтернатива друга нямат антропософите днес, освен като съзнателни Михаелити, неуморно да работят за да събудят несъзнателните Михаелити. А последните хич не са малко и имат неподозиран духовен заряд. Така че както казва един мой колега: " Прави каквото трябва пък да става каквото ще"

Неуморната работа по този форум, която се извършва, си е част от важната работа. Освен това тук забелязвам, че има подготвени хора с нужните знания и уравновесеност.

Като за начало към форума може да се открие сайт със статии с антропосфски характер, които да опипват пулса на времето. Това е само предложение, нямам намерение да правя погрешно впечатление. Просто ме боли душата като гледам до какво довежда хората духовното невежество.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пон Май 07, 2012 6:30 pm 
Аватар

galinevgeniev написа:

Като за начало към форума може да се открие сайт със статии с антропосфски характер, които да опипват пулса на времето.

Би било добре наистина, но са нужни хора, които имат желание и умения да работят по въпроса.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]