ПРИЯТЕЛИ НА АНТРОПОСОФИЯТА - ЕЗОТЕРИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ

Ex Deo nascimur. In Christo morimur. Per Spiritum Sanctum reviviscimus!
Дата и час: Вто Апр 24, 2018 9:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Дек 25, 2013 1:16 pm 
Аватар

Изображение
Лоренцо Коста - 1490

Честито Рождество Христово!

С една много интересна картина, на която попаднах - твърде нетрадиционно изображение на новородения Младенец, обикновено винаги по гръб, с лице към майка си. Сега обаче по корем, гледащ към нас, с пръстче, което също сочи към нас, и с много, много мрачно-тъжен земен баща!

Бъдете живи и здрави!
Сейте семенца и вие самите растете като семенца!
Това е всъщност истинския смисъл на живота ни!

&__^

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Сря Дек 25, 2013 4:39 pm 
Аватар

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2015 1:12 pm 
Аватар

Изображение

Скъпи приятели,
Нека топлината на сърцата ни, чистотата на мислите ни, огънят на делата ни, да променят света към доброта и красота!
Здраве, щастие, благословение за вас, семействата и приятелите ви!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2015 1:18 pm 

Много светлина и здраве !

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2015 1:24 pm 
Аватар

Благодаря ти от сърце!
Ето го моето сърце! &__^
&D}

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2015 2:43 pm 

ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО!
Много светлина и здраве!

Изображение

Герард Вагнер

Faleg Sergei написа:
Теперь представьте себе полную картину. восходящий к человеку, пронизывающий его внутренне, мягкий, любящий взгляд Гавриила, благословляющие жесты Гавриила:

И врата для вхождения души, возвращающейся из предземной жизни в земную, открыты только в то время, в течение которого от декабря и до начала весны Гавриил как космический Архангел ткет вверху, а внизу, со стороны человека, ткет Уриил, внося космические силы в человеческую голову. В течение этих трех месяцев ежегодно к Земле из космоса спускаются души, которые будут воплощены в течение года. GA 229

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2015 3:18 pm 
Аватар

Благодаря! &__^

Две престоящи рождественски концертни събития в София, в католическата катедрала, в която акустиката е фантастична!

Изображение

Два Рождественски концерта в католическата катедрала в София

На 26 декември (събота) от 16 ч. органистът Янко Маринов в компанията на двете изтъкнати дами на белкантовото изкуство - Гергана Русекова (медзосопран) и Рада Носикова (сопран), ще изпълнят катедралния храм с романтични коледни песни и музиката на Макс Регер. Творчество на гениалния немски композитор, сравнимо по полифонично майсторство единствено с това на Бах, е основен акцент в програмите на редица фестивали в Европа през цялата следваща година, когато светът ще отбележи 100 години от смъртта на композитора.

На 27 декември (неделя) от 19: 30 ч. консортът за старинна музика CONCERTO ANTICO, под дирижирането на Виктор Илиев, ще доближи публиката до гениалното творчество на Хендел, Бах, Вивалди. В този концерт участие ще вземат редица изтъкнати музиканти, сред които Ивайло Донков, Атанас Кръстев и др. Събитието се осъществява с подкрепата на Гьоте-институт в България и е логично продължение на концерта „Хендел и съвременници“, който прозвуча на 16 декември в Камерна зала „България“.

ВХОД СВОБОДЕН | Любезно призоваваме след концертите публиката да направи дарения за музикантите и поддръжката и обновяването на инструментите.

Очакваме Ви!

Тази година премина под знака на 330-тата годишнина от рождението на двамата немски композитори Георг Фридрих Хендел и Йохан Себастиан Бах. От друга страна, музикалният живот през предстоящата 2016 г. ще е белязан от творчеството на Макс Регер, защото се навършват 100 години от смъртта на композитора. Ето защо в празничните дни след Рождество Христово, ансамбълът за старинна музика CONCERTO ANTICO и приятели, са подготвили срещи на публиката с майстора на органовата музика - Макс Регер и двата "стълба" на бароковата хармония - Йохан Себастиан Бах и Георг Фридрих Хендел. В два поредни дни, почитателите на музиката ще имат възможността да се пренесат в две епохи, които обаче в творчеството на тези автори, остават близки и сравними в полифоничното майсторство, и в стремежа да възхвалят Бог.

В концерта на 27 декември на централно място в програмата са поставени два шедьовъра – „Dixit Dominus“ от Хендел и Оркестрова сюита от Бах, които са истинско предизвикателство за изпълнителите. Ще прозвучи и световно известната тенорова ария "Every valley" от ораторията "Месия" на Хендел. За целта са привлечени певци и инструменталисти обучени да музицират в барокова стилистика. Виолончелистът АТАНАС КРЪСТЕВ ще изпълни концерт в до минор от Антонио Вивалди (RV 401). Публиката ще има възможността отново да се докосне до музикалния талант на ИВАЙЛО ДОНКОВ (Гласът на България за 2013 г.) и ЯНКО МАРИНОВ (носител на приза за активна творческа дейност на националната анкета "Музикант на годината 2014"). Диригент на концерта ще бъде изтънченият познавач на изпълнението на стара музика – маестро ВИКТОР ИЛИЕВ (Берлин, Германия).

ИЗПЪЛНИТЕЛИ: Ана Иванова и Марина Тодорова – цигулки; Катя Вълева и Валентин Тошев – виоли; Атанас Кръстев – виолончело; Вяра Грънчарова – виола да гамба; Мира Искърова и Галина Апостолова – континуо; Деян Иванов и Константин Кожухаров – обои; Албена Чолакова – фагот; Анна Куртенкова, Гергана Милтенова, Мими Антонова, Лада Кантарджиева и Любка Стефанова – сопрани; Росица Инджева, Атанаска Попова, Калина Пармакова и Станислава Георгиева – алти; Ивайло Донков и Северин Василев – тенори, Константин Бейков, Янко Янков и Янко Маринов – баси.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]